Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Wytrzymałe profile stalowe – jak to działa?

17 grudnia 2018
Żebrowania ze stali to dość rozległy temat, bo są w stanie być bazą do bardzo wielu wszelkich budów i mogą przywodzić na myśl dość sporo rozmaitych instalacji. Współcześnie do konstrukcji można wliczyć antresole i zadaszenia, ściany działowe, kontenery i garaż, a nawet konstrukcje stalowe słupów reklamowych.

Żebrowania tego typu są wznoszone z połączenia różnego rodzaju komponentów ze stali. Stal jest żelazem z domieszką węgla, który ma ogromny wpływ na właściwości otrzymanego metalu. Produkty ze stali poddają się obróbce termicznej, dzięki czemu może być plastyczna i można z niej produkować komponenty o różnych kształtach i fakturach. Każda stal kolana hamburskie (stopowa i niestopowa) ma własny znak skonstruowany z cyferek i literek, które oznaczają jej cechy oraz stopień zawartości dodatków. Producenci konstrukcji stalowych przytwierdzają go w widocznym miejscu i w opisie stopu, bowiem jest to bardzo ważne przy produkcji instalacji spawanych.

konstrukcja stalowa

Autor: Heribert Pohl — Thanks for more than 1.300.000 Views
Źródło: http://www.flickr.com

Cechą charakterystyczną jaką mają instalacje stalowe jest odporność na zgniatanie i rozciąganie a także na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też produkuje się z niej różne części (w tym: blachy, kontenery, pręty, rury) oraz konstruuje się bazy do konstrukcji hal, wiat czy zadaszeń. Producenci konstrukcji stalowych zaopatrują się w hurtowni stali lub w hucie, lecz żeby przechowywać zakupione towary i produkować z nich części instalacyjne, musi posiadać halę magazynową i halę produkcyjną. Do obróbki stali potrzebne są specjalne maszyny, a do transportowania wykonanych elementów – specjalne samochody dostawcze.

Są również producenci, którzy, np. , mają swoich inżynierów tworzących całe hale i wybrane komponenty potrzebne do ich wzniesienia. Inżynierowie uwzględniają w swoich rysunkach wszelkie krajowe i zagraniczne normy budowlane i obliczenia, jakie tyczą się hal stalowych tak, by były solidne i nienaruszalne przez długie lata. Uzupełniają swój projekt o kalkulację, żeby klient był świadomy, z jakimi kosztami musi się zmierzyć.

Komponenty ze stali warto również pokryć warstwą antykorozyjną, zwłaszcza jeśli codziennie mają być narażone na wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych.

You Might Also Like