Jak przebiega proces cynkowania? Jakiego typu zjawiska wtedy zachodzą? Z jakich etapów się składa?

Proces cynkowania to etapy wstępne, jakie mają poprzedzić bezpośrednie zanurzenie elementu ze stali w rozpuszczonym cynku. Dzięki temu może powstać mechanicznie trwała oraz nieprzepuszczalna warstwa, która ochroni materiał przed korozją.

Pierwszy etap procesu to dokładne pozbycie się zanieczyszczeń i nierówności, jakie znajdują się na powierzchni cynkowanego przedmiotu. Nieczystości, przykładowo piasek, rdza lub żużel, usuwane są metodą obróbki strumieniowo-ściernej. Przebieg tego procesu polega na usunięciu różnego typu zabrudzeń z powierzchni wyrobu. Pomagają w tym ścierające materiały metalowe w obiegu zamkniętym. W czasie takiej czynności strumień silnego powietrza posiadający materiał ścierny, kieruje się na powłokę poddaną mechanicznemu czyszczeniu. W zależności od rodzaju użytego materiały ściernego, jak również prędkości, z którą uderza on w przedmiot, można uzyskać różne efekty wygładzenia, nagrzewania czy deformacji.

stal w ogniu

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com

W kolejnym procesie ocynkownia ogniowa zachodzi odtłuszczanie – na tej stronie. Elementy stali zanim zostaną zanurzone w kąpieli cynkowej muszą być wolne od tłuszczu, jak również innych elementów, do których należą substancje woskowate oraz olej, które uniemożliwiają reakcję żelaza z cynkiem.

Przeczytaj koniecznie ten wpis ze strony opisującego zbliżone artykuły, gdyż on z pewnością także jest godny Twojej uwagi.

Taki etap ma na celu otrzymanie chemicznie czystej powierzchni, na której będzie stop stali z cynkiem. Następny etap cynkowania obejmuje trawienie nawierzchni. Dzięki temu można skutecznie ściągnąć substancje niemetaliczne, miedzy innymi rdza albo zgorzelina, jakie powstają w czasie walcowania i wyżarzania poszczególnych części konstrukcyjnych.

Po przeanalizowaniu przedstawianego artykułu sprawdź, co posiada rekomendowana witryna (https://www.prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/meble-warsztatowe/), która również Cię na pewno zafascynuje, gdyż komunikaty na niej są równie atrakcyjne.

Najlepszym sposobem trawienia jest zanurzenie w kwasie solnym. Wytrawiona tak stal może przejść do ostatniej części, którą jest topnikowanie.

Etap taki polega na włożeniu elementów ze stali w roztworze wodnym chlorku cynku i amonu, dzięki czemu mamy pewność, że będzie miał miejsce prawidłowy przebieg reakcji chemicznych, które obserwowane są w czasie cynkowania. W metodzie suchej chlorek amonu to 15% roztworu, zaś w mokrej odmianie sole znajdują się w składzie 1:3. Zadaniem topników jest więc oczyszczenie powierzchni ze stali ze śladowych ilości tlenków, dzięki czemu skutecznie możemy zminimalizować ryzyko utlenienia stali przed jej wprowadzenie w płynnej kąpieli cynkowej.

, , ,

Related posts

Patyczki do lodów mogą mieć rozmaite kształty

Każdy właściwie wie, jak prezentują się patyczki do lodów. Co lato spożywamy lody i wtedy mamy patyczki do lodów, które zazwyczaj są z drewna. Mimo wszystko trzeba zaznaczyć tu o tym, że mamy także okazję zakupienia kolorowych patyczków, dzięki którym będziemy mogli samodzielnie zrobić lody, które będą odpowiednie dla naszych dzieci.

Jak się ubierać, aby szczupło wyglądać?

Starczy zastosować parę prostych trików bardzo dobrze znanych projektantom aby ukryć niedoskonałości naszej figury. Wciśnięcie się w ubranie zbyt małe, może pogrubić nawet bardzo szczupłą dziewczynę. Tłuszczyk "wylewający się" nad paskiem spodni, fałdki dostrzegalne pod opiętym t-shirtem, brzuszek zaakcentowany za wąską suknią - tego wszystkiego możemy uniknąć, odziewając się we właściwie dobrany strój. Tyczy się to również bielizny - wrzynające się paski biustonosza lub stringi wyglądają koszmarnie...

Zakupy przez internet to szybki sposób na to, by zaopatrzyć się we wszystkie przedmioty, jakich potrzebujemy

Każdy człowiek jest inny, ma odrębne upodobania i kreuje swój świat tak, aby czuć się w nim dobrze. Z tym właśnie wiążą się potrzeby, jakie ma każdy z nas. Są one mocno zróżnicowane i bardzo często zależą od naszych talentów i upodobań. Nie wszyscy ludzie realizujący zakupy w internecie poszukują tego, co my – zazwyczaj fani muzyki nie szukają fachowego sprzętu do chodzenia po górach, a fryzjerki nie koncentrują swojej uwagi na sprzęcie elektrycznym. Bogactwo ludzkich zainteresowań powoduje, że internet to miejsce, które odpowiada na każde nasze zachcianki, dlatego każdy z nas może znaleźć w niej to, czego poszukuje.

Nawet jeżeli nosisz doprawdy duży rozmiar odzieży, zakupy nie spowodują ci już kłopotu

Mnóstwo osób uwielbia chodzić na zakupy oraz kupować dla siebie nowe ubrania. Jednakże zakupy potrafią sprawić też wiele problemów, szczególnie kiedy nie można otrzymać ładnej odzieży w odpowiednim rozmiarze. Z taką niedogodnością borykają się głównie osoby puszyste, gdyż gdy chodzi o ubrania duże rozmiary przez dłuższy czas były produkowane w skromniejszym asortymencie.

Latest posts

Modne jeansy dla mężczyzn produkowane w różnych rozmiarach

Dobre spodnie jeansowe męskie na pewno są się niezwykle dobrze sprzedawały. Gwarancją tego jest to, iż panowie wciąż potrzebują nowych spodni, a spodnie jeansowe uważane bywają za bardzo wygodne, a jednocześnie jedne z najnowszych typów spodni.