Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Sposoby na zachęcenie klienta

11 października 2018
W każde wakacje ośrodki wypoczynkowe nad morzem cieszą się bardzo dużą popularnością. Właściciele takich obiektów zgodnie przyznają jednak, że z każdym rokiem coraz więcej turystów wyjeżdża w bardziej odległe rejony i decyduje się na wczasy za granicą Polski.

Jest to bez wątpienia dość niekorzystne dla właścicieli takich ośrodków, ponieważ mogą oni stracić dużo pieniędzy, jeżeli nie będą mieli pełnego obłożenia w sezonie. Wakacje to zwykle żniwa dla właścicieli hoteli i różnych kwater, ponieważ w pozostałych miesiącach hotelowych gości jest niestety mało i dany hotel nie wychodzi nawet na zero a jedynie traci. Podczas sezonu urlopowego trzeba więc zarobić na cały kolejny rok.
Hotele nad morzem to odpowiednia opcja dla tych, którzy wolą wypoczynek pasywny. Z hotelu wybudowanego nad morzem jest w zasadzie kilka kroków nad wybrzeże Bałtyku, wobec czego można szybko znaleźć się na miejscu. Co prawda hotele nad morzem mają z reguły wyższe ceny niż noclegi z dala od morza, jednak dla wielu osób argument o bardzo bliskiej odległości od morza jest kluczowy i są oni w stanie zapłacić naprawdę dużo pieniędzy.
Co więcej, nierzadko zdarza się, że ośrodki wypoczynkowe nad morzem rezerwują sobie wybrany obszar na plaży, jaki ma być przeznaczony dla gości hotelowych. Chociaż takie wyznaczenie granic na plaży budzi niekiedy sprzeciw różnych osób, to rzecz jasna jest to kolejna, jak najbardziej skuteczna zachęta do wyboru tego typu kwaterunku.
hotel nad morzem

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnich latach możemy zauważyć, że pogoda jest jak najbardziej łaskawa w środku sezonu urlopowego, który wypada na przełomie lipca i sierpnia i wówczas może pojawić się niemały problem z wyszukaniem wolnego miejsca na plaży. Jest to oczywiście spowodowane popularną w ostatnim czasie modą na rozstawianie parawanów, które pozwalają ludziom na odseparowanie się od reszty osób.

Takie parawany sprawiają jednocześnie, że osoby, jakie przyszły pierwsze w danym dniu na plażę zajmują faktycznie spory obszar i ktoś, kto przybył wiele godzin później może nie znaleźć dla siebie miejsca.
To, że hotele nad morzem rezerwują obszar plaży dla gości hotelowych może zatem stanowić dodatkowy rodzaj zachęty, jako że w takim wytyczonym rejonie możemy spodziewać się sporej ilości wolnego miejsca.

You Might Also Like