Efektywne metody sprzedaży mobilnej

Sprzedaż mobilna jest hasłem, które dużej liczbie ludzi kojarzy się z handlem aplikacjami na popularne komórki. Nie jest to jednak poprawne skojarzenie, sprzedaż mobilna jest bowiem rodzajem sprzedaży opierającym się na bliskim kontakcie z odbiorcą. Obecnie tego rodzaju relacje biznesowe prowadzi się z pomocą nowoczesnych systemów sprzedażowych, które znacznie poprawiają wyniki sprzedaży.

Systemy tego rodzaju służą reprezentantom handlowym spółek z różnych branż, są to zwykle aplikacje mobilne pozwalające na zdalny dostęp za pośrednictwem urządzeń mobilnych – nowoczesnego smartfonu, albo tabletu, do systemu sprzedaży danej spółki. Takie systemy funkcjonowały już kiedyś – przedstawiciele używali często tzw. palmtopów, jednak obecnie systemy (rozwiązania magazynowe) sprzedaży tego typu są dużo bardziej rozwinięte i dostosowane do indywidualnych potrzeb odbiorcy.

handel

Autor: Stan Dalone & Miran Rijavec
Źródło: http://www.flickr.com

Zalety sprzedaży mobilnej

Tego typu systemy pociągają za sobą zestaw pozytywnych rozwiązań. Najbardziej istotną zaletą mobilnej sprzedaży jest opcja dostosowania oferty do potrzeb odbiorcy – przedstawiciel może przygotować dostosowaną ofertę promocyjną dla stałego odbiorcy. Ponadto dostęp do historii zamówień w aplikacji sprzedażowej umożliwia dopasowanie częstotliwości odwiedzin do prawdziwych potrzeb.kinkiety (zobacz odkryj serwis)Poza tym, przedstawicielużywający takiego rozwiązania nie ma obowiązków wypełniania raportów, które są sporządzane i wysyłane do managera automatycznie. Mobilna sprzedaż to więc w pierwszej kolejności wiele potrzebnych funkcji i zautomatyzowanie pracy.


W jakiej branży?

Jak wykazują badania, najwięcej przedstawicieli handlowych używających tego rodzaju mechanizmów mobilnej sprzedaży jest w branży spożywczej. Jest to naturalnie rezultatem dużej liczby sklepów spożywczych, które pracownicy ci muszą obsłużyć. Jeśli jednak spojrzy się na wyniki sprzedaży, gdzie branża spożywcza jest także na czele, można spostrzec, że w dużej mierze sukces branży jest zależny od metod i narzędzi, którymi posługują się specjaliści. Z tego też względu coraz większa liczna firm decyduje się na wprowadzenie tego typu nowoczesnych pomysłów do kontaktów biznesowych.

, ,

Related posts

Zakupy przez internet to szybki sposób na to, by zaopatrzyć się we wszystkie przedmioty, jakich potrzebujemy

Każdy człowiek jest inny, ma odrębne upodobania i kreuje swój świat tak, aby czuć się w nim dobrze. Z tym właśnie wiążą się potrzeby, jakie ma każdy z nas. Są one mocno zróżnicowane i bardzo często zależą od naszych talentów i upodobań. Nie wszyscy ludzie realizujący zakupy w internecie poszukują tego, co my – zazwyczaj fani muzyki nie szukają fachowego sprzętu do chodzenia po górach, a fryzjerki nie koncentrują swojej uwagi na sprzęcie elektrycznym. Bogactwo ludzkich zainteresowań powoduje, że internet to miejsce, które odpowiada na każde nasze zachcianki, dlatego każdy z nas może znaleźć w niej to, czego poszukuje.

Nawet jeżeli nosisz doprawdy duży rozmiar odzieży, zakupy nie spowodują ci już kłopotu

Mnóstwo osób uwielbia chodzić na zakupy oraz kupować dla siebie nowe ubrania. Jednakże zakupy potrafią sprawić też wiele problemów, szczególnie kiedy nie można otrzymać ładnej odzieży w odpowiednim rozmiarze. Z taką niedogodnością borykają się głównie osoby puszyste, gdyż gdy chodzi o ubrania duże rozmiary przez dłuższy czas były produkowane w skromniejszym asortymencie.

Latest posts

Modne jeansy dla mężczyzn produkowane w różnych rozmiarach

Dobre spodnie jeansowe męskie na pewno są się niezwykle dobrze sprzedawały. Gwarancją tego jest to, iż panowie wciąż potrzebują nowych spodni, a spodnie jeansowe uważane bywają za bardzo wygodne, a jednocześnie jedne z najnowszych typów spodni.