Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Skitouring jako jedna z atrakcyjnych i ciekawszych gatunków narciarskiego sportu

5 marca 2021
Prędkimi krokami przybliża się zima, raj dla narciarzy. Gospodarze przewyższają się w przygotowaniach tras narciarskich, a narciarze przygotowują swoje narty i zastanawiają się jakie szlaki wybrać.
Skitouring to jedna z modnych i ciekawszych gatunków narciarskiego sportu.

ślub

Autor: sbamueller
Źródło: http://www.flickr.com
To spojenie wędrówki po górach i klasycznego zjazdu. Ski touring to stara odmiana narciarstwa, jednak niedawno wyszukana na nowo. Narty do ski touringu są wyposażone w foki, to znaczy podkładki zapobiegające zsuwaniu się w trakcie podchodzenia.

Na tej stronie jest sporo użytecznych wiadomości, jednak koniecznie przeczytaj też pozostałe szczegółowe informacje borsk noclegi. One również są bez wątpienia warte uwagi.

Narty owe nie hamują poruszania do przodu, zapobiegają natomiast zsuwaniu się desek do tyłu. A po podejściu, foki zdejmuje się i wolno zjeżdżać w dół. Ski touringu najodpowiedniej spróbować wpierw w gromadzie, z nauczycielem. Najprzyjemniejsze jest zestawienie nart i wspinania i przesuwanie się na nartach poprzez góry, z dala od cywilizacji.

polana

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Razem z rosnącą wziętością narciarstwa zaczęły powstawać pierwsze biznesy wyrabiające narty na znaczną skalę. Choć w zasadzie większa część takich przedsiębiorstw była zakładana przez regionalnych przedsiębiorców, na przestrzeni lat większość z nich niejednokrotnie zmieniała właścicieli. Narty K2 to prawdziwe arcydzieło ocenione złotym orderem w wersji Snow Style. Jednak również na stoku spisuje się bardzo dobrze, wyjątkowo doceniona za trzymanie krawędzi i zachowanie podczas jazdy w skręcie, tak jak długim jak i krótkim.
Żeby czas spędzony na deskach zaliczał się do udanych, należy także pomyśleć o należytym stroju.

Strój powinno się zacząć od dobrej bielizny termicznej. Nie bez ważności jest druga warstwa konfekcji, która także winna być wykonana z dobrych surowców.

You Might Also Like