Mycie i smarowanie bicykla na wiosnę

Czyszczenie roweru, smarowanie napędu, linek hamulcowych, sprawdzenie stanu hamulców, napędu itd. W tym tekście odnajdziesz poradnik, który pomoże przygotować bicykl do sezonu. Jeżeli nie umyłeś roweru przed zimą, po prostu pewnego dnia przestałeś jeździć. Bez zbędnych ceregieli walnąłeś go w zakątek piwnicy. Otrzyj go lekko z kurzu. Nim przejdziesz do oczyszczania pozostałych elementów roweru, pozbądź się z błota i tłuszczu z kółek przerzutki.

Weź płaski

przejażdżka rowerowa

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com

śrubokręt po czym niezmiernie gruntownie zdrap cały brud z kółeczek. Zaraz wyczyść je z tłuszczu. Chociaż w sumie najwygodniej będzie ci to zrobić po ściągnięciu łańcucha. Jeżeli nie posiadasz spinki, to użyj szmatki z benzyną ekstrakcyjną. W następnej kolejności ściągnij sadło z łańcucha.

siodełko roweru

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com

Znów przyda się gałganek i benzyna. Jednak wcześniej chwyć w rękę starą szczoteczkę do zębów i pozbądź się błota oraz piasku z ogniw łańcucha. Szczotkę możesz maczać w etylinie.inne wątki tutaj (www.eccoholiday.com/dojazd-wlasny/chorwacja/istria/)Dopiero teraz chwyć ściereczkę, porządnie wymocz ją w benzynie czy odtłuszczaczu i umyj gruntownie cały łańcuch. Uporczywe błoto możesz zdrapać drucianą szczotką. Aha i nie łudź się, iż pod koniec czyszczenia na szmatce nie zostaną plamy. Kiedy już wymęczyłeś kółeczka a także łańcuch, przyszła pora na zębatki. Zapiekły brud i ziemię, zdrap dokładnie przy pomocy wkrętaka lub szczotki drucianej. Dalej ściereczka, benzyna po czym wycieraj każdą zębatkę na błysk.

Odsysanie tłuszczu i czyszczenie zębatek kasety. Przede wszystkim ściągnij tylne koło. W przeciwnym razie trudno będzie ci domyć kasetę.

Poszukujesz podobnych wiadomości na omawiany tutaj temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej (https://horyzont.net.pl/) a zobaczysz, że to było niezwykle proste.

Ze zdejmowaniem a także zakładaniem tylnego koła nie ma wiele zachodu. Zamocz szczotkę w benzynie i żwawo pocieraj wszystkie zęby kasety. Brud sam pocznie z niej spływać. Jeżeli masz spiekłe błoto na kasecie, wówczas wcześniej zdrap je drucianą szczotką. Czyszczenie reszty roweru. Weź wiaderko z ciepłą wodą i płynem do zmywania i kuchenną gąbkę. Tą miękką częścią wypucuj dokładnie każdy zakamarek ramy. Najlepiej jeżeli zdejmiesz sobie przednie oraz tylne koło. Wtenczas bez kłopotu sięgniesz do każdej szczeliny. Jeśli czyścisz bicykl w słoneczny dzień, czyń to w cieniu. W przeciwnym wypadku z nagrzanej ramy szybko wyparuje woda zostawiając smugi. Na końcu sprawdź hamulce i wszystkie linki rowerowe.

, ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.