Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Mycie i smarowanie bicykla na wiosnę

4 grudnia 2019
Czyszczenie roweru, smarowanie napędu, linek hamulcowych, sprawdzenie stanu hamulców, napędu itd. W tym tekście odnajdziesz poradnik, który pomoże przygotować bicykl do sezonu. Jeżeli nie umyłeś roweru przed zimą, po prostu pewnego dnia przestałeś jeździć. Bez zbędnych ceregieli walnąłeś go w zakątek piwnicy. Otrzyj go lekko z kurzu. Nim przejdziesz do oczyszczania pozostałych elementów roweru, pozbądź się z błota i tłuszczu z kółek przerzutki.

Weź płaski

przejażdżka rowerowa

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com

śrubokręt po czym niezmiernie gruntownie zdrap cały brud z kółeczek. Zaraz wyczyść je z tłuszczu. Chociaż w sumie najwygodniej będzie ci to zrobić po ściągnięciu łańcucha. Jeżeli nie posiadasz spinki, to użyj szmatki z benzyną ekstrakcyjną. W następnej kolejności ściągnij sadło z łańcucha.

siodełko roweru

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com

Znów przyda się gałganek i benzyna. Jednak wcześniej chwyć w rękę starą szczoteczkę do zębów i pozbądź się błota oraz piasku z ogniw łańcucha. Szczotkę możesz maczać w etylinie.

Szczegółowe informacje na podany w naszym artykule są Ci potrzebne? Bez nerwów. Kliknij w ten link i wszelkie inne wątki tutaj otrzymasz. Zachęcamy!

Dopiero teraz chwyć ściereczkę, porządnie wymocz ją w benzynie czy odtłuszczaczu i umyj gruntownie cały łańcuch. Uporczywe błoto możesz zdrapać drucianą szczotką. Aha i nie łudź się, iż pod koniec czyszczenia na szmatce nie zostaną plamy. Kiedy już wymęczyłeś kółeczka a także łańcuch, przyszła pora na zębatki. Zapiekły brud i ziemię, zdrap dokładnie przy pomocy wkrętaka lub szczotki drucianej. Dalej ściereczka, benzyna po czym wycieraj każdą zębatkę na błysk.

Odsysanie tłuszczu i czyszczenie zębatek kasety. Przede wszystkim ściągnij tylne koło. W przeciwnym razie trudno będzie ci domyć kasetę.

Poszukujesz podobnych wiadomości na omawiany tutaj temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej (https://horyzont.net.pl/) a zobaczysz, że to było niezwykle proste.

Ze zdejmowaniem a także zakładaniem tylnego koła nie ma wiele zachodu. Zamocz szczotkę w benzynie i żwawo pocieraj wszystkie zęby kasety. Brud sam pocznie z niej spływać. Jeżeli masz spiekłe błoto na kasecie, wówczas wcześniej zdrap je drucianą szczotką. Czyszczenie reszty roweru. Weź wiaderko z ciepłą wodą i płynem do zmywania i kuchenną gąbkę. Tą miękką częścią wypucuj dokładnie każdy zakamarek ramy. Najlepiej jeżeli zdejmiesz sobie przednie oraz tylne koło. Wtenczas bez kłopotu sięgniesz do każdej szczeliny. Jeśli czyścisz bicykl w słoneczny dzień, czyń to w cieniu. W przeciwnym wypadku z nagrzanej ramy szybko wyparuje woda zostawiając smugi. Na końcu sprawdź hamulce i wszystkie linki rowerowe.

You Might Also Like