Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu

1 sierpnia 2020
Od dłuższego czasu możemy zauważyć pełną napięcia sytuację na rynku pracy. Niestety, w chwili obecnej jedynie wybrane województwa są w stanie poszczycić się opadającym wskaźnikiem bezrobocia. Mało optymistyczne wieści pojawiają się z Żywca. Czy władze miasta robią wszystko co w ich mocy, aby ściągnąć do Żywca nowych inwestorów?

A może w Żywcu powinna powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której w mieście pojawią się firmy dające dodatkowe miejsca pracy? Zdania radnych są podzielone. Jedni są pewni, iż same koszty przedsięwzięcia są bardzo duże,| a co ważne nie dają gwarancji sukcesu. Przykładem jest sąsiednia gmina, która mimo wielu działań zwerbowała tylko jednego inwestora.

Hej, spójrz na portal!, to niesamowite, że ponownie tak szybko wrzucili w tamtym miejscu coś aż tak atrakcyjnego, musisz to koniecznie sprawdzić!

Druga grupa posiada inne stanowisko. Uważają , że strefa jest potrzebna i jeżeli miasto nie zdecyduje się na podjęcie ryzyka, nigdy nie dowie się czy to było właściwe posunięcie. Obowiązkiem jest pukać do każdych drzwi, w celu walki z bezrobociem i to jest ich maksyma.

Pasjonuje Cię taka problematyka? Jeśli tak, to zobacz polecane info (https://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/owijarki-do-palet/talerzowe/) pokrewnych postów, gdyż one z pewnością też są godne Twojej uwagi.

Zobacz oferty pracy inspektor nadzoruTo świeże koncepty, a jak się prezentuje stan rzeczy na rynku pracy w Żywcu? Żywiec, z racji swego zachwycającego położenia to dobrze rozwinięta turystyka, gastronomia oraz baza noclegowa. Restauracje, hotele i domy wczasowe cały czas poszukują aktywnych osób, które z zaangażowaniem i entuzjazmem oddadzą się obowiązkom wykonywanym w nowym miejscu pracy.

praca

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo w Żywcu poszukiwaną grupą zawodową są przedstawiciele handlowi, sprzedawcy, czy wykwalifikowani robotnicy fizyczni. (Oferta – praca brodnica)Szczególnie, że lada dzień będzie miało miejsce sezon wiosenno-letni, a wraz z nim pojawią się prace sezonowe. To dobre rozwiązanie, przeważnie dla ludzi, którzy nie posiadają stałego zatrudnienia.

Stroną dodatnią prac sezonowych jest to, iż pracodawcom nie tyle zależy na dyplomach, co na zaangażowaniu i chęci rozwoju własnych umiejętności. Dzięki takiemu podejściu zlecone prace mogą być dokonywane równie dobrze przez dorosłych ludzi, jak i młodych – bez doświadczenia.
Jakie jeszcze profesje poszukiwane są na terenie Żywca? Wystarczy przejrzeć ogłoszenia w sprawie pracy w internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej tekst, np.: praca piła – a jest możliwość, że napotkamy na ofertę interesującej pracy.

You Might Also Like