Kołki, kotwy i śruby – typy umocowań

Na budowie wszelkiego domku wykonuje się co najmniej paręset umocowań różnych elementów konstrukcyjnych, instalacji i ekwipunku.
W sklepach budowlanych znajdziemy kilkadziesiąt wariantów zamocowań, wśród nich wkręty, śruby czy też kotwy nierdzewne rozmaitej grubości jak też długości, wykonanych z rozmaitych surowców.

Elementy mocujące winno się dobierać do obciążeń jak też materiału, w jakim mają być przytwierdzone. Najprościej nabywa się łączniki kompletne (przykładowo wkręty z kołkami rozporowymi), lecz możesz również skompletować je z osobno kupowanych elementów, a wtenczas miast zwykłego wkrętu możemy zamocować wkręcany haczyk, oczko albo wkręt z łbem ozdobnym. Przy wyborze zamocowania wpierw ustala się typ, średnicę i długość kołka, a do niego wybiera się odpowiedni wkręt.klikaj tanie lampki tanie lampkiUmocowania o analogicznym przeznaczeniu mogą mieć rozmaitą budowę. Wielkość śrub i wkrętów powinna być dostosowana do średnicy kołka. Do tego powinny być one o mniej więcej 5 mm dłuższe od kołka. Dobierając długość śrub oraz wkrętów wypada również oczywiście wziąć pod uwagę grubość mocowanego fragmentu.
Moda dla kobiet

Autor: Francisco Gómez
Źródło: http://www.flickr.com

Kotwy nierdzewne wykorzystywane bywają w przypadku nadzwyczaj ogromnych obciążeń, w fundamentach pełnych oraz drobnootworowych.

W czasie mocowania kotwami chemicznymi nie występują siły rozpierające, co ma fundamentalne znacznie przy gęstym rozlokowaniu otworów jak też przy wykonywaniu mocowania w pobliżu krawędzi. Element mocujący – planowo uformowana kotew, jest wklejany w wywiercony otwór. Wepchnięcie kotwy wywołuje rozbicie ampułki a także uaktywnienie reakcji syntetycznej utwardzania kleju.

, ,

Related posts

Zakupy przez internet to szybki sposób na to, by zaopatrzyć się we wszystkie przedmioty, jakich potrzebujemy

Każdy człowiek jest inny, ma odrębne upodobania i kreuje swój świat tak, aby czuć się w nim dobrze. Z tym właśnie wiążą się potrzeby, jakie ma każdy z nas. Są one mocno zróżnicowane i bardzo często zależą od naszych talentów i upodobań. Nie wszyscy ludzie realizujący zakupy w internecie poszukują tego, co my – zazwyczaj fani muzyki nie szukają fachowego sprzętu do chodzenia po górach, a fryzjerki nie koncentrują swojej uwagi na sprzęcie elektrycznym. Bogactwo ludzkich zainteresowań powoduje, że internet to miejsce, które odpowiada na każde nasze zachcianki, dlatego każdy z nas może znaleźć w niej to, czego poszukuje.

Nawet jeżeli nosisz doprawdy duży rozmiar odzieży, zakupy nie spowodują ci już kłopotu

Mnóstwo osób uwielbia chodzić na zakupy oraz kupować dla siebie nowe ubrania. Jednakże zakupy potrafią sprawić też wiele problemów, szczególnie kiedy nie można otrzymać ładnej odzieży w odpowiednim rozmiarze. Z taką niedogodnością borykają się głównie osoby puszyste, gdyż gdy chodzi o ubrania duże rozmiary przez dłuższy czas były produkowane w skromniejszym asortymencie.

Latest posts

Modne jeansy dla mężczyzn produkowane w różnych rozmiarach

Dobre spodnie jeansowe męskie na pewno są się niezwykle dobrze sprzedawały. Gwarancją tego jest to, iż panowie wciąż potrzebują nowych spodni, a spodnie jeansowe uważane bywają za bardzo wygodne, a jednocześnie jedne z najnowszych typów spodni.