Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Który elektroluks zakupić do mieszkania?

16 lipca 2020
Fruwające w powietrzu pyły, drobinki kurzu, na posadzce sierść zwierząt. Trudno nazwać to sterylnym otoczeniem. Wytwórcy elektroluksów oferują zatem wyjścia, dzięki którym Twój domek będzie idealnie czysty.
Jak sprawić, aby reklamowy obraz stał się rzeczywistością? Sekret tkwi m.in. w dobrze dobranych filtrach.

biurko

Źródło: pixabay.com
garnki

Autor: William Allen, Image Historian
Źródło: http://www.flickr.com
Workowe odkurzacze (tradycyjne) – najpopularniejsze, najtańsze oraz nieskomplikowane w obsłudze odkurzacze. Jak sama nazwa podkreśla, mają wymienialny worek, do którego zbierają się zanieczyszczenia. Worek może być papierowy (jednorazowy) albo tkaninowy (wielokrotnego użycia, z opcją prania). Niewątpliwymi pozytywami takiego elektroluksu są: względnie niska cena kupna a także brak ponadplanowej pracy po odkurzaniu. Niestety, worki oznaczają dodatkowy koszt bądź konieczność czyszczenia. Kupując odkurzacz (zobacz: beam alliance 700) tradycyjny, należy mieć na uwadze, że siła wciągająca może zmniejszać się wespół z napełnieniem worka i że ów rodzaj odkurzacza jest najmniej skuteczny w pochłanianiu pyłów, roztoczy jak też alergenów. Odkurzacze piorące takie jak Karcher se 3001 posiadają ponadplanową funkcję prania kobierców czy tapicerki.
Elektroluksy bezworkowe z kolei, miast worka, do którego wpadają pyły, posiadają plastykowy zbiornik, jaki trzeba regularnie opróżniać i myć. Działanie odkurzacza opiera się na specjalnym systemie cyklonu, który odwirowuje pył i brud z obiegu atmosfery jak też osadza go na dnie zasobnika lub na systemie wodnym (zanieczyszczenia i pył izolują się za pomocą wody oraz opadają na dno pojemnika z wodą). Odkurzacze wielozadaniowe – są to odkurzacze, które mogą pracować – zależnie od potrzeby – jako workowe lub bezworkowe.

Owe elektroluksy nierzadko mają także dodatkowe opcje: prania dywanów, oczyszczania podłogi, okien – szczegóły pod adresem – okna winchester – oraz zbierania rozlanych płynów (elektroluksy piorące). Na rynku pokazały się również elektroluksy parowe, takie jak dla przykładu Karcher sv 1902.

You Might Also Like