Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Z jakiego powodu Jamajka jest tak chętnie odwiedzanym miejscem na wakacyjne wyjazdy, jakie atrakcje może zaoferować

16 lutego 2021
Wyspy Karaibskie od lat są marzeniem ludzi chcących poznać odrobinę egzotyki i odpocząć od trudów codziennego życia. I aktualnie nie będzie problemu, aby marzenia te zrealizować, ponieważ wycieczki w tamten rejon świata są ogólnie dostępne, a i ceny są coraz niższe.

Jedną z częściej odwiedzanych wysp jest Jamajka, pełna życzliwych ludzi, plaż i przepięknej przyrody. I to taka właśnie mieszanka stanowi największą atrakcję tej niewielkiej wyspy. Mimo działania ludzi udało się tam zachować sporą część lasów deszczowych, z niespotykaną fauną i florą.

Zainteresował Cię ten temat? Niezwykle nam miło. Po ekstra informacje przejdź do nowego linku – tam przygotowaliśmy szczegółowe wiadomości.

Poza tym występują tam liczne plantacje trzciny cukrowej oraz kawy, a przepiękne plaże zachęcają wręcz do tego, żeby cały dzień leniuchować na nich. Osoby lubiące górskie wycieczki także będą miały co robić. Na Jamajce najwyższa góra ma ponad dwa tysiące metrów, więc jest to wysokość, która zadowoli zdecydowaną większość miłośników gór. Jak więc widać na nudę raczej nie ciężko będzie narzekać, jest więc zupełnie zrozumiałe, że jamajka wakacje cieszą się taką popularnością.

plaża na Jamajce

Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając się na Jamajkę zrobić to można praktycznie przez cały rok, chociaż najbardziej polecany jest czas między grudniem a kwietniem. Wówczas występuje najmniejsza liczba opadów, natomiast od sierpnia do listopada zaczyna się pojawiać sezon na huragany. Jeśli chodzi o Jamajkę to nie jest on jakoś bardzo odczuwalny, w porównaniu do innych wysp z tamtego rejonu, ale gwałtownych, szybkich burz i ulew raczej się należy spodziewać. Natomiast temperatura na Jamajce jest cały czas stała, maksymalne wahania będą raptem wynosić dwa stopnie, i bez przerwy świetna na wakacje.

Organizując podróż w to miejsce należy pamiętać o tym, że konieczny będzie tam paszport a także wiza turystyczna, którą można wykupić na granicy, oprócz tego wymagane nie są żadne inne formalności. Najlepszą opcją jest wykupienie zorganizowanej wycieczki, wtedy wszystkimi sprawami organizacyjnymi będzie się zajmowało biuro turystyczne. Jeśli ktoś chce, to polować może na jamajka last minute, czasami udaje się trafić na naprawdę ciekawe propozycje.

You Might Also Like