Import produktów z zagranicy a następnie sprzedawanie go z zarobkiem? Tak, istnieje taka możliwość, ale trzeba mieć wiedzę o pewnych kwestiach

Kilka lat temu można było sprowadzić rzeczy z Chin i oczekiwać, w zależności od produktu, na naprawdę wysoką marżę dochodzącą do kilkudziesięciu albo kilkuset procent. Te czasy nie wrócą. Obecnie marża to na ogół 5 do 10 procent.

Produkcja w Chinach drożeje. Taki trend jest trwały, nadal jednak jest na tyle tanio, że opłaca się importować towar na niewielką skalę i sprzedać go z zyskiem. Liczną rzeszę sprzedawców pośredniczących w imporcie z Chin tworzą jednoosobowe przedsiębiorstwa.

Czy poszukujesz na stronie kominek elektryczny czegoś bardzo zajmującego? Namawiamy w takim razie do kolejnego artykułu. Trzeba jedynie wejść w poniższy link.

Sprowadzają dajmy na to trzy tysiące egzemplarzy jakiegoś produktu, rozprowadzają go przez jakiś czas za pomocą Internetu i zarabiają. Ale każdorazowo jest widoczne to, że zakupiony towar został wybrany z rozmysłem i zajmuje niszę rynkową. Często jest to na przykład hurtownia internetowa, która też umyślnie sprowadza jakiś produkt bo przez kilka miesięcy będzie miała na to zbyt.

Ładunki, kontenery

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

. Musisz mieć na uwadze, iż całkowity koszt nabycia to nie tylko wartość towaru, ale również przewiezienia, cła, opłat portowo-magazynowych, czasem też dodatkowych kontroli. Na pytania, jakiego rzędu są to pieniądze nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedziećdac odpowiedź, jesteśmy w stanie je oszacować dopiero w momencie, gdy wiemy, jakiego typu towar sprowadzamy i w jakiej ilości. Od tego zależy wielkość cła, cena transportu, a także ryzyko dajmy na to skanu czy rewizji kontenera na granicy.

Polscy przedsiębiorcy często mają problem z wyborem uczciwego dostawcy – na serwisach B2B sporo jest oszustów, niekiedy bardzo profesjonalnych. Sprawdzenie takiej oferty utrudnia odległość oraz bariera językowa oraz kulturowa. Opłaca się z pewnością próbować – w Internecie można znaleźć porady, w jaki sposób zrobić to na własny rachunek. Kiedy liczą się duże pieniądze zleca się profesjonalną kontrolę ewentualnego partnera w biznesie.

Kolejna pułapka to normy, certyfikaty, oznaczenia w kierunku wprowadzania danego produktu na rynek UE. Załatwianiem takich formalności trzeba się zająć jak najwcześniej. Zdarza się, że przedsiębiorca już podczas odprawy celnej jest informowany o ty, iż brakuje mu pisma od którejś instytucji. A potem towar ”leżakuje” w magazynie portowym, natomiast niedoszły nabywca toczy boje z Państwową Inspekcją Handlową albo SANEPID-em.

, , ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.