Import produktów z zagranicy a następnie sprzedawanie go z zarobkiem? Tak, istnieje taka możliwość, ale trzeba mieć wiedzę o pewnych kwestiach

Kilka lat temu można było sprowadzić rzeczy z Chin i oczekiwać, w zależności od produktu, na naprawdę wysoką marżę dochodzącą do kilkudziesięciu albo kilkuset procent. Te czasy nie wrócą. Obecnie marża to na ogół 5 do 10 procent.

Produkcja w Chinach drożeje. Taki trend jest trwały, nadal jednak jest na tyle tanio, że opłaca się importować towar na niewielką skalę i sprzedać go z zyskiem. Liczną rzeszę sprzedawców pośredniczących w imporcie z Chin tworzą jednoosobowe przedsiębiorstwa.

Czy poszukujesz na stronie kominek elektryczny czegoś bardzo zajmującego? Namawiamy w takim razie do kolejnego artykułu. Trzeba jedynie wejść w poniższy link.

Sprowadzają dajmy na to trzy tysiące egzemplarzy jakiegoś produktu, rozprowadzają go przez jakiś czas za pomocą Internetu i zarabiają. Ale każdorazowo jest widoczne to, że zakupiony towar został wybrany z rozmysłem i zajmuje niszę rynkową. Często jest to na przykład hurtownia internetowa, która też umyślnie sprowadza jakiś produkt bo przez kilka miesięcy będzie miała na to zbyt.

Ładunki, kontenery

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

. Musisz mieć na uwadze, iż całkowity koszt nabycia to nie tylko wartość towaru, ale również przewiezienia, cła, opłat portowo-magazynowych, czasem też dodatkowych kontroli. Na pytania, jakiego rzędu są to pieniądze nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedziećdac odpowiedź, jesteśmy w stanie je oszacować dopiero w momencie, gdy wiemy, jakiego typu towar sprowadzamy i w jakiej ilości. Od tego zależy wielkość cła, cena transportu, a także ryzyko dajmy na to skanu czy rewizji kontenera na granicy.

Polscy przedsiębiorcy często mają problem z wyborem uczciwego dostawcy – na serwisach B2B sporo jest oszustów, niekiedy bardzo profesjonalnych. Sprawdzenie takiej oferty utrudnia odległość oraz bariera językowa oraz kulturowa. Opłaca się z pewnością próbować – w Internecie można znaleźć porady, w jaki sposób zrobić to na własny rachunek. Kiedy liczą się duże pieniądze zleca się profesjonalną kontrolę ewentualnego partnera w biznesie.

Kolejna pułapka to normy, certyfikaty, oznaczenia w kierunku wprowadzania danego produktu na rynek UE. Załatwianiem takich formalności trzeba się zająć jak najwcześniej. Zdarza się, że przedsiębiorca już podczas odprawy celnej jest informowany o ty, iż brakuje mu pisma od którejś instytucji. A potem towar ”leżakuje” w magazynie portowym, natomiast niedoszły nabywca toczy boje z Państwową Inspekcją Handlową albo SANEPID-em.

, , ,

Related posts

Tablica powierzchniowa do wynajęcia, gdzie skutecznie się promować

Masowość i obszerny zakres, to walory reklamy zewnętrznej. Jest w stanie być adresowana równocześnie do konkretnych grup klientów. Największą gromadą klientów reklam zewnętrznych są ludzie mobilni, czynni, z potencjałem nabywczym, którzy sporą część swojego czasu spędzają przemieszczając się w przestrzeni komunalnej.

Nabywaj papierosy tanio, sprzedawaj po normalnych cenach

W dzisiejszych czasach niewielkie sklepy przeżywają duży kryzys, przede wszystkim ze względu na wielość powstałych sporych powierzchni handlowych. Pewnym rozwiązaniem, które zagwarantuje takiemu sklepowi przetrwanie, mogą być dobre hurtownie, dzięki którym możemy być konkurencyjni.
Dobra hurtownia to podstawa, jeżeli chodzi o sprzedaż różnych produktów.

Cudowna forma reklamy, czyli zalety, które wynikają z reklamy wyświetlanej na telebimach

W branży reklamowej mamy teraz do czynienia z wieloma różnorodnymi formami reklamy, z jakich jedne cieszą się większą skutecznością, za to inne lekko mniejszą. Bez wątpliwości najbardziej funkcjonalną reklamą jest taka, jaka w bezproblemowy sposób dociera do kolosalnej grupy Klientów, niezależnie od ich wieku albo płci, bez podziału na żadne kategorie. Jedną z form dzisiejszej reklamy, która spełnia powyższe kryterium naturalnie są reklamy na telebimach.

Czym jest reklama zewnętrzna i które popularne rodzaje takiej reklamy zdołamy dziś wyróżnić?

Reklama zewnętrzna określana jest angielskim słowem outdoor, co znaczy na zewnątrz, poza domem. Jak więc nietrudno się domyślić reklama zewnętrzna, to taka forma reklamy, która jest eksponowana na zewnątrz, w rozlicznych miejscach, w których przebywają ludzie. Reklama taka zazwyczaj przedstawiana jest na takich nośnikach, jak na przykład billboardy, banery reklamowe, telebimy, słupy ogłoszeniowe i wiele innych.

Jakie rzeczy można zakupić w internetowej składnicy z odzieżą?

Często obywatele chcący wypróbować swych sił w biznesie nie w każdym przypadku mają właściwy pomysł na tego rodzaju działalność. A wszakże jest to połowa sukcesu. Prawidłowo byłoby, żeby dotyczył on przedmiotu codziennego zastosowania, zatem takowych, których potrzebowałoby jak najwięcej ludzi, niezależnie od płci.

Latest posts

Różnice między hurtowniami spożywczymi a internetowymi

Obecnie dostępne są już dwie kategorie hurtowni spożywczych – tradycyjna i internetowa. Każda z nich – choć posiada towar podobny – różni się w pewnych sprawach, lecz równocześnie obie wciąż mogą ze sobą z powodzeniem konkurować o popularność klientów.

Jakim sposobem efektownie odmienić wygląd pomieszczeń?

Nie da się ukryć zjawiska, że należyte aranżowanie wnętrz jest zadaniem względnie skomplikowanym, z jakim przychodzi się nam zmagać w ciągu naszego życia. Doskonale wiemy, że nasze domowe przestrzenie, które będą dopracowane pod względem optycznym mogą stanowić dla nas duży powód do radości. Wykonanie jednak takiego założenia w praktyce wcale nie jest prostym zadaniem.

Parę słów na temat hurtowni jubilerskich

Kupno biżuterii – zwłaszcza dla panów – często oznacza kłopot oraz brak dostatecznej wiedzy na ten temat. Bardzo często też i ceny nie są zadowalające w zależności z wyglądem, bądź materiałami, z których rzecz została wykonana.

Które polecane meble ogrodowe opłaci się w tej chwili nabywać

Wybór odpowiednich mebli ogrodowych nie bywa zazwyczaj rzeczą banalną - lub najpewniej wybrać niedrogie meble ogrodowe, lecz nie w pełni sprawdzone czy raczej znane ich markowe odpowiedniki? Aby dobrze wybrać przykładowo określonego mebla ogrodowego, najbezpieczniej zaznajomić się bliżej z samym zagadnieniem. Podczas wyboru dobrze teraz zastanowić się nad ofertę taką jak choćby: meble ogrodowe technorattan, jaka utrafi w guściki nawet bardzo wymagających klientów.