Miasto Kołobrzeg – historia oraz atrakcje|atrakcje oraz historia. Sprawdź, co warto zwiedzić nad Morzem Bałtyckim

Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast w naszym kraju – jego początki dosięgają VII wieku. Na terenie współczesnego Budzistowa mieszkańcy założyli tu kolonię, która później przeistoczyła się w grodzisko. W XIII stuleciu kolonia została przeniesiona w punkt ujścia Parsęty do Morza Bałtyckiego. W 1255 roku Kołobrzeg otrzymał prawa miejskie stając się ówczesnym centrum handlu jak też rybołówstwa.

Kołobrzeg zyskał na znaczeniu kiedy w 1000 roku podczas Zjazdu Gnieźnieńskiego Bolesław Chrobry założył w tym mieście biskupstwo. W owym okresie Kołobrzeg był najistotniejszym portem znajdującym się na Pomorzu Zachodnim dorównując ragą grodom takim jak Kraków, Gdańsk czy Gniezno. Kołobrzeg z powodu swojego położenia grał istotną rolę w trakcie walk jako port handlowy oraz wojenny. Na nieszczęście przez to miasto było po wielokroć burzone i traciło znaczenie jako miasto handlowe. Szczęściem już w XIX stuleciu poczęto dostrzegać zdrojowe walory tego miasta. W 1830 roku zaistniał w Kołobrzegu pierwszy zakład kąpieli solankowych, natomiast w 1899 otwarto tutaj pierwszy Dom Zdrojowy.

Kołobrzeg

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesny Kołobrzeg to zarówno miasto handlowe jak również znana miejscowość krajoznawcza, w której w czasie wakacji odpoczywa wielu podróżników. Nad Bałtykiem znajdziemy port rybacki i wojskowy Marynarki Wojennej lecz również liczne sanatoria a także ośrodki uzdrowiskowe. Na terenie Kołobrzegu udokumentowano występowania naturalnych materiałów sprzyjających procesom uzdrawiającym – znajdują się tu 24 zakłady lecznictwa uzdrowiskowego. Leczą się tutaj osoby cierpiące na schorzenia układu krążenia czy narządów ruchu. Są też specjalne uzdrowiska dla dzieci chorujących na astmę lub z alergiami skórnymi. Wystarczy wbić w przeglądarkę: uzdrowisko Kołobrzeg bądź sanatorium Kołobrzeg, by odszukać ośrodek dla siebie.

W mieście rozwinęła się także turystyka sportowa powiązana głównie ze sportami wodnymi. Na przepięknych kołobrzeskich wybrzeżach panują ku temu wspaniałe warunki. W trakcie ferii letnich możemy tutaj ujrzeć zawody siatkówki plażowej albo osoby korzystające ze skuterów wodnych.

Jeżeli interesuje Cię przedstawiany artykuł, to super, gdyż ten opublikowany poniżej (uannynowytarg.pl/O_NAS,5) także posiada równie ważne informacje – nie zwlekaj, tylko sprawdź go.

W mieście odkryjemy też Aquapark z basenami sportowymi jak też rekreacyjnymi oraz zjeżdżalniami.

, ,

Related posts

Wyjeżdżamy na majówkę!

Po przedłużającej się zimie przyszła nareszcie słoneczna wiosna. Fachowcy oceniają, że w obecnym roku dni majówkowe będą wyjątkowo ciepłe. Polacy masowo wyjadą na urlop, by radować się gorącem. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie pojadą na dni wolne, przeznaczamy ten oto artykuł. Opisujemy w nim 3 fajne możliwości, które należy wziąć pod uwagę.

Poszukujemy miejsca na nocleg w Rzeszowie

W Rzeszowie niezwykle często organizowane są różnego rodzaju eventy oraz konferencje, na które zjeżdżają przyjezdni z całego naszego kraju. Nierzadko zapraszane są również osoby z z towarzystw międzynarodowych. Trzeba przede wszystkim zadbać o odpowiednią oprawę całego przedsięwzięcia, jak i o tłumaczenie na rewelacyjnym poziomie.

Jeden z bardziej cudownych państw na terenie Europy.

Jeśli chodzi o Hiszpanię to z pewnością nie będzie niczym dziwnym to, że jest to jeden z cudowniejszych regionów, chociażby w Europie. Zachwycająca pogoda, cudowne punkty warte zobaczenia, urokliwe zakątki, nieco egzotyczna jak na tego typu rejony gastronomia. Plusów hiszpańskich można wymieniać w nieskończoność.

Latest posts

Modne jeansy dla mężczyzn produkowane w różnych rozmiarach

Dobre spodnie jeansowe męskie na pewno są się niezwykle dobrze sprzedawały. Gwarancją tego jest to, iż panowie wciąż potrzebują nowych spodni, a spodnie jeansowe uważane bywają za bardzo wygodne, a jednocześnie jedne z najnowszych typów spodni.