Miasto Kołobrzeg – historia oraz atrakcje|atrakcje oraz historia. Sprawdź, co warto zwiedzić nad Morzem Bałtyckim

Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast w naszym kraju – jego początki dosięgają VII wieku. Na terenie współczesnego Budzistowa mieszkańcy założyli tu kolonię, która później przeistoczyła się w grodzisko. W XIII stuleciu kolonia została przeniesiona w punkt ujścia Parsęty do Morza Bałtyckiego. W 1255 roku Kołobrzeg otrzymał prawa miejskie stając się ówczesnym centrum handlu jak też rybołówstwa.

Kołobrzeg zyskał na znaczeniu kiedy w 1000 roku podczas Zjazdu Gnieźnieńskiego Bolesław Chrobry założył w tym mieście biskupstwo. W owym okresie Kołobrzeg był najistotniejszym portem znajdującym się na Pomorzu Zachodnim dorównując ragą grodom takim jak Kraków, Gdańsk czy Gniezno. Kołobrzeg z powodu swojego położenia grał istotną rolę w trakcie walk jako port handlowy oraz wojenny. Na nieszczęście przez to miasto było po wielokroć burzone i traciło znaczenie jako miasto handlowe. Szczęściem już w XIX stuleciu poczęto dostrzegać zdrojowe walory tego miasta. W 1830 roku zaistniał w Kołobrzegu pierwszy zakład kąpieli solankowych, natomiast w 1899 otwarto tutaj pierwszy Dom Zdrojowy.

Kołobrzeg

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesny Kołobrzeg to zarówno miasto handlowe jak również znana miejscowość krajoznawcza, w której w czasie wakacji odpoczywa wielu podróżników. Nad Bałtykiem znajdziemy port rybacki i wojskowy Marynarki Wojennej lecz również liczne sanatoria a także ośrodki uzdrowiskowe. Na terenie Kołobrzegu udokumentowano występowania naturalnych materiałów sprzyjających procesom uzdrawiającym – znajdują się tu 24 zakłady lecznictwa uzdrowiskowego. Leczą się tutaj osoby cierpiące na schorzenia układu krążenia czy narządów ruchu. Są też specjalne uzdrowiska dla dzieci chorujących na astmę lub z alergiami skórnymi. Wystarczy wbić w przeglądarkę: uzdrowisko Kołobrzeg bądź sanatorium Kołobrzeg, by odszukać ośrodek dla siebie.

W mieście rozwinęła się także turystyka sportowa powiązana głównie ze sportami wodnymi.

Zajrzyj na następną witrynę i dowiedz się ponadto (http://www.leaderlogistics.pl/my-i-nasi-klienci/) sporo o tej samej dyscyplinie. Pod podanym linkiem czeka na Ciebie ogrom wątków.

Na przepięknych kołobrzeskich wybrzeżach panują ku temu wspaniałe warunki. W trakcie ferii letnich możemy tutaj ujrzeć zawody siatkówki plażowej albo osoby korzystające ze skuterów wodnych. W mieście odkryjemy też Aquapark z basenami sportowymi jak też rekreacyjnymi oraz zjeżdżalniami.

, ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.