Miasto Kołobrzeg – historia oraz atrakcje|atrakcje oraz historia. Sprawdź, co warto zwiedzić nad Morzem Bałtyckim

Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast w naszym kraju – jego początki dosięgają VII wieku. Na terenie współczesnego Budzistowa mieszkańcy założyli tu kolonię, która później przeistoczyła się w grodzisko. W XIII stuleciu kolonia została przeniesiona w punkt ujścia Parsęty do Morza Bałtyckiego. W 1255 roku Kołobrzeg otrzymał prawa miejskie stając się ówczesnym centrum handlu jak też rybołówstwa.

Kołobrzeg zyskał na znaczeniu kiedy w 1000 roku podczas Zjazdu Gnieźnieńskiego Bolesław Chrobry założył w tym mieście biskupstwo. W owym okresie Kołobrzeg był najistotniejszym portem znajdującym się na Pomorzu Zachodnim dorównując ragą grodom takim jak Kraków, Gdańsk czy Gniezno. Kołobrzeg z powodu swojego położenia grał istotną rolę w trakcie walk jako port handlowy oraz wojenny. Na nieszczęście przez to miasto było po wielokroć burzone i traciło znaczenie jako miasto handlowe. Szczęściem już w XIX stuleciu poczęto dostrzegać zdrojowe walory tego miasta. W 1830 roku zaistniał w Kołobrzegu pierwszy zakład kąpieli solankowych, natomiast w 1899 otwarto tutaj pierwszy Dom Zdrojowy.

Kołobrzeg

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesny Kołobrzeg to zarówno miasto handlowe jak również znana miejscowość krajoznawcza, w której w czasie wakacji odpoczywa wielu podróżników. Nad Bałtykiem znajdziemy port rybacki i wojskowy Marynarki Wojennej lecz również liczne sanatoria a także ośrodki uzdrowiskowe. Na terenie Kołobrzegu udokumentowano występowania naturalnych materiałów sprzyjających procesom uzdrawiającym – znajdują się tu 24 zakłady lecznictwa uzdrowiskowego. Leczą się tutaj osoby cierpiące na schorzenia układu krążenia czy narządów ruchu. Są też specjalne uzdrowiska dla dzieci chorujących na astmę lub z alergiami skórnymi. Wystarczy wbić w przeglądarkę: uzdrowisko Kołobrzeg bądź sanatorium Kołobrzeg, by odszukać ośrodek dla siebie.

W mieście rozwinęła się także turystyka sportowa powiązana głównie ze sportami wodnymi. Na przepięknych kołobrzeskich wybrzeżach panują ku temu wspaniałe warunki. W trakcie ferii letnich możemy tutaj ujrzeć zawody siatkówki plażowej albo osoby korzystające ze skuterów wodnych.

Jeżeli interesuje Cię przedstawiany artykuł, to super, gdyż ten opublikowany poniżej (uannynowytarg.pl/O_NAS,5) także posiada równie ważne informacje – nie zwlekaj, tylko sprawdź go.

W mieście odkryjemy też Aquapark z basenami sportowymi jak też rekreacyjnymi oraz zjeżdżalniami.

, ,

Related posts

Dokąd w Polsce warto udać się na odpoczynek?

W naszym kraju nie trzeba długo szukać, by trafić na prawdziwą perełkę, biorąc pod uwagę zwiedzanie ciekawych miejsc. Podróżujący mają do dyspozycji niemałą gamę rozwiązań wartych rekomendacji, co nie zostaje bez echa.

Dokąd na zasłużony odpoczynek?

Ostatnimi czasy widać prawdziwy turystyczny boom na Tajlandię, jaka właśnie o owej porze roku przeżywa najogromniejsze oblężenie. Przed wyjazdem do głośnego Bangkoku oraz na rajskie plaże sprawdźcie, w jaki sposób uplanować wczasy, by nie przepłacić.
W trakcie, gdy ogarnięta chłodem Europa zimuje, Tajlandia rozkwita w blasku słońca.

Busem do Niemiec – można podróżować małym kosztem, błyskawicznie, bezproblemowo i komfortowo

Busy do Niemiec to jeden z najszybszych i najbardziej rozpowszechnionych sposobów przewozu, za pomocą których mamy możliwość podróżować za naszą zachodnią granicę. W czasie nie więcej niż kilkunastu godzin łatwo dojedziemy z praktycznie dowolnego dużego miasta w Polsce do dowolnego miejsca w Niemczech.Podróż odbywa się busami dziesięcioosobowymi. Pojazdy mają wygodne wnętrze, ogrzewanie oraz klimatyzację. Transport busem odbywa się w wygodnych warunkach, ekspresowo i bezpiecznie.

Latest posts

Różnice między hurtowniami spożywczymi a internetowymi

Obecnie dostępne są już dwie kategorie hurtowni spożywczych – tradycyjna i internetowa. Każda z nich – choć posiada towar podobny – różni się w pewnych sprawach, lecz równocześnie obie wciąż mogą ze sobą z powodzeniem konkurować o popularność klientów.

Jakim sposobem efektownie odmienić wygląd pomieszczeń?

Nie da się ukryć zjawiska, że należyte aranżowanie wnętrz jest zadaniem względnie skomplikowanym, z jakim przychodzi się nam zmagać w ciągu naszego życia. Doskonale wiemy, że nasze domowe przestrzenie, które będą dopracowane pod względem optycznym mogą stanowić dla nas duży powód do radości. Wykonanie jednak takiego założenia w praktyce wcale nie jest prostym zadaniem.

Parę słów na temat hurtowni jubilerskich

Kupno biżuterii – zwłaszcza dla panów – często oznacza kłopot oraz brak dostatecznej wiedzy na ten temat. Bardzo często też i ceny nie są zadowalające w zależności z wyglądem, bądź materiałami, z których rzecz została wykonana.