Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Miasto Kołobrzeg – historia oraz atrakcje|atrakcje oraz historia. Sprawdź, co warto zwiedzić nad Morzem Bałtyckim

7 października 2019
Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast w naszym kraju – jego początki dosięgają VII wieku. Na terenie współczesnego Budzistowa mieszkańcy założyli tu kolonię, która później przeistoczyła się w grodzisko. W XIII stuleciu kolonia została przeniesiona w punkt ujścia Parsęty do Morza Bałtyckiego. W 1255 roku Kołobrzeg otrzymał prawa miejskie stając się ówczesnym centrum handlu jak też rybołówstwa.

Kołobrzeg zyskał na znaczeniu kiedy w 1000 roku podczas Zjazdu Gnieźnieńskiego Bolesław Chrobry założył w tym mieście biskupstwo.

Chcesz przeglądnąć więcej naszych tekstów? Fantastycznie! Spieszmy zatem donieść, że jesteśmy tutaj (http://propertyapart.com/oferta-tanie-noclegi-centrum) – znajdziesz nas w podanym linku.

W owym okresie Kołobrzeg był najistotniejszym portem znajdującym się na Pomorzu Zachodnim dorównując ragą grodom takim jak Kraków, Gdańsk czy Gniezno. Kołobrzeg z powodu swojego położenia grał istotną rolę w trakcie walk jako port handlowy oraz wojenny. Na nieszczęście przez to miasto było po wielokroć burzone i traciło znaczenie jako miasto handlowe. Szczęściem już w XIX stuleciu poczęto dostrzegać zdrojowe walory tego miasta. W 1830 roku zaistniał w Kołobrzegu pierwszy zakład kąpieli solankowych, natomiast w 1899 otwarto tutaj pierwszy Dom Zdrojowy.

Kołobrzeg

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesny Kołobrzeg to zarówno miasto handlowe jak również znana miejscowość krajoznawcza, w której w czasie wakacji odpoczywa wielu podróżników. Nad Bałtykiem znajdziemy port rybacki i wojskowy Marynarki Wojennej lecz również liczne sanatoria a także ośrodki uzdrowiskowe. Na terenie Kołobrzegu udokumentowano występowania naturalnych materiałów sprzyjających procesom uzdrawiającym – znajdują się tu 24 zakłady lecznictwa uzdrowiskowego. Leczą się tutaj osoby cierpiące na schorzenia układu krążenia czy narządów ruchu. Są też specjalne uzdrowiska dla dzieci chorujących na astmę lub z alergiami skórnymi. Wystarczy wbić w przeglądarkę: uzdrowisko Kołobrzeg bądź sanatorium Kołobrzeg, by odszukać ośrodek dla siebie.

W mieście rozwinęła się także turystyka sportowa powiązana głównie ze sportami wodnymi. Na przepięknych kołobrzeskich wybrzeżach panują ku temu wspaniałe warunki. W trakcie ferii letnich możemy tutaj ujrzeć zawody siatkówki plażowej albo osoby korzystające ze skuterów wodnych.

Jeżeli interesuje Cię przedstawiany artykuł, to super, gdyż ten opublikowany poniżej (uannynowytarg.pl/O_NAS,5) także posiada równie ważne informacje – nie zwlekaj, tylko sprawdź go.

W mieście odkryjemy też Aquapark z basenami sportowymi jak też rekreacyjnymi oraz zjeżdżalniami.

You Might Also Like