Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Wdrażanie systemu HACCP w jednostkach oświatowych – reguły

9 września 2019
Wszyscy operatorzy żywności obojętnie na wielkość i profil prowadzonej działalności, w tym również realizatorzy karmienia w przedszkolach oraz pozostałych jednostkach oświatowo-wychowawczych mają za zadanie wdrożenia systemu HACCP.
Jeśli chodzi o HACCP w przedszkolu, do zadań placówki w ramach wdrożenia HACCP należy m.in. opracowanie reguł czystości, magazynowania a także podawania posiłków, rozplanowanie tzw. „czystej drogi”, po której mogą poruszać się wyłącznie pracownicy kuchni, zlokalizowanie jak też korzystanie z łazienki, zapewnienie właściwego odzienia personelu, przygotowanie i zapisanie receptur serwowanych potraw etc.

Zakupy zza granicy

Źródło: send-2.pl
czas na pożyczkę

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Przy opracowywaniu procedury zapewnienia bezpieczeństwa serwowanych potraw oraz przestrzegania reguł higienicznych przedszkole może, na zasadzie dobrowolności, stosować wytyczne zamieszczone w przewodnikach dobrej praktyki wytwórczej (GMP), dobrej praktyki sanitarnej (GHP) i implementowania oraz stosowania reguł systemu HACCP. Czyszczenie, dezynfekcja, a również deratyzacja i dezynsekcja dezynsekcja w vaco składają się na Dobrą Praktykę Higieniczną (GHP). Winny być specjalnie kontrolowane jak też wdrożone przed wprowadzeniem HACCP, acz możemy to robić równolegle. System HACCP nie może się koncentrować na przykład na deratyzacji, zwłaszcza, jeżeli chodzi o ochronę indywidualnych wnętrz. Znaczy to, iż system zabezpieczenia przed szkodnikami musi działać niezależnie od HACCP.

Tenże system może być powiększony w ogromnym zakładzie, w malutkiej stołówce wystarczą, dla przykładu 2 pułapki.

Dajemy Ci darmowy dostęp do nowych niebywale ciekawych wiadomości, które umieściliśmy na odrębnej stronie. Trzeba jedynie wejść w ten link.

Dopiero, jeśli powstanie potrzeba dokonania deratyzacji organizuje się ją z pomocą sprofilowanych przedsiębiorstw.

You Might Also Like