Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Do wyprawy turystycznej należy się właściwie przygotować, zwłaszcza pod kątem garderoby oraz sprzętu

13 sierpnia 2020
wycieczka turystyczną trasą może okazać się wspaniałą przygodą, lecz może być również niebezpieczna. Wszystko zależy od tego, jak przygotujemy się do eskapady. Przy takiej okoliczności warto pomyśleć o dobrej odzieży i sprzęcie.

basen

Autor: AForestFrolic
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko nabędzie się w sklepach górskich albo sportowych.
Żeby było cieplej
czołówka petzl

Autor: adam79
Źródło: www.flickr.com
Potrzeba pamiętać o tym, że w górach warunki pogodowe mogą okazać się inne aniżeli w mieście. Czasem robi się zimniej, mogą pokazać się też opady atmosferyczne. Na taką okoliczność warto się przygotować i trzymać w plecaku polary – tutaj| – lub kurtki softshellowe. Takie kurtki spisują się idealnie, gdy nie jest jeszcze dotkliwie zimno, lecz potrzeba chronić się przed podmuchami wiatru. W wypadku deszczowej pogody najlepiej spisują się kurtki, lecz polar również warto mieć, bo można wkładać go pod cienką kurteczkę, a wówczas będzie cieplej.
Kiedy na szlaku zrobi się ciemno
wycieraczki samochodowe
Na okazję, że na trasie stanie się ciemno, też warto się przygotować. Idealnie w takim wypadku sprawdza się czołówka – tutaj oferta – Petzl. Rzecz jasna na podobną wyprawę można wziąć tradycyjne latarki, ale nie są one tak wygodne, jak czołówki. Stosując czołówkę turysta może mieć wolne ręce, co jest bardzo ważne oraz przydatne na szlaku. Nieraz potrzeba coś chwycić lub się podeprzeć, więc wygodniej nie mieć nic w ręku, bo tylko będzie zawadzać.

W równym stopniu garderobę, jak również sprzęt na podobne wyprawy, lepiej nabywać w sklepikach turystycznych albo górskich, gdyż w tego rodzaju punktach oferowane jest profesjonalne wyposażenie. Bez wątpienia bywa troszeczkę droższe, ale na pewno jest warte swojej ceny

You Might Also Like