W dzisiejszych czasach istnieje spory pęd do wiedzy – każdy chce się dokształcać, nawet jeśli ukończył już edukację
Kiedyś ukończenie dobrej uczelni dawało absolwentom poczucie, że coś już umieją i odważnie mogą iść do pracy. To w zakładzie już opanowywali kolejne umiejętności, które wydawały się być potrzebne.

Źródło: http://www.flickr.com

Źródło: Dekoria.pl
Dziś sytuacja prezentuje się już zupełnie inaczej.
Teraz sytuacja wygląda tak, że niemal każdy powinien douczać się całe życie. Nie istotne, że skończył już uczelnię. Nowe przysłowie głosi: „Kto się nie rozwija, to się cofa.” Nie ułatwia życia też ogólny wyścig szczurów, gdyż każdy chce być najlepszy. W obecnych czasach, żeby być w grupie liderów na różnego rodzaju szkolenia trzeba chodzić jeszcze na studiach. Istnieją pewne profesje, gdzie doszkalanie trwa przez całe życie. Mowa wówczas głównie o lekarzach albo rolety na pilota adwokatach, ale dotyczy to na dobrą sprawę znacznie szerszej grupy profesji. Szkolenia w dzisiejszych czasach robi się prawie w każdej dziedzinie. Możemy zapisać się na szkolenia z asertywności albo umiejętności prowadzenia rozmowy, które najbardziej przydadzą się handlowcom. Dla grupy kierowniczej organizowane są przykładowo szkolenia z zarządzania ludźmi. Jeśli czujemy, że chcemy podciągnąć się z jakiejś konkretnej wiedzy, to bez kłopotu znajdziemy także szkolenia specjalistyczne, które zazwyczaj prowadzone są dla dosyć małej grupy specjalistów w danej dziedzinie.
Nawet firmy, które organizują dziś różne szkolenia zwykle mogą funkcjonować dzięki funduszom z Unii Europejskiej, która kładzie duży nacisk na organizację tego typu kursów w całej Europie. Należałoby więc może zapisać się na jakieś szkolenie?