Dokąd na zasłużony odpoczynek?

W ostatnim czasie widać autentyczny turystyczny boom na Tajlandię, jaka dokładnie o owej porze roku przeżywa największe oblężenie. Przed wyjazdem do hałaśliwego Bangkoku a także na rajskie plaże sprawdźcie, w jaki sposób zaplanować urlop, aby nie przepłacić.
W czasie, gdy ogarnięta zimnem Europa zimuje, Tajlandia rozkwita w pełnym słońcu.

Dokładnie dlatego będzie to optymalny czas, aby wyruszyć w podróż do odległej Azji Południowo-Wschodniej jak też wypocząć od szalejących na Starym Kontynencie zamieci śnieżnych. Od początku listopada do lutego w kraju tym panuje pora ciepła oraz sucha, w największym stopniu przyjazna dla wagabundy. Nie będzie tak upalnie jak w gorących miesiącach i, co najważniejsze, rzadko pada deszcz. Słowem, jest to kapitalna aura na SPAcery po rajskich wybrzeżach, trekking po porośniętych gęstą roślinnością parkach narodowych, zwiedzanie niezwyczajnych buddyjskich świątyń jak też poznawanie egzotycznej kultury i smaków dalekiej Azji. Jeżeli chodzi o wakacje Tajlandia jest doskonałym wyborem.
Białystok nocą

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
W Tajlandii, inaczej niż na Starym Kontynencie, rozróżnia się 3 pory roku: gorącą i suchą (marzec-maj, a temperatura powietrza częstokroć przewyższa 40 stopni Celsjusza), wilgotną oraz gorącą (czerwiec – październik, a wilgotność powietrza w granicach 97%) i trwającą obecnie porę suchą oraz ciepłą, gdy to temperatura przypomina tę, jaka występuje latem w Europie. Perfekcyjna pora na ekskursję do Tajlandii zaczęła się w listopadzie i potrwa do połowy lutego.

Dokładnie w tym czasie możemy radować się pełnym słońcem, względnym brakiem opadów i miłą dla zwiedzania a także odpoczynku temperaturą.http://kormoran-rowy.pl//ceny-pakiety spa dla dwojga nad morzemW tymże czasie rekomendowana też jest wycieczka do Ziemi Świętej.

, , , ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.