Dokąd na zasłużony odpoczynek?

W ostatnim czasie widać autentyczny turystyczny boom na Tajlandię, jaka dokładnie o owej porze roku przeżywa największe oblężenie. Przed wyjazdem do hałaśliwego Bangkoku a także na rajskie plaże sprawdźcie, w jaki sposób zaplanować urlop, aby nie przepłacić.
W czasie, gdy ogarnięta zimnem Europa zimuje, Tajlandia rozkwita w pełnym słońcu.

Dokładnie dlatego będzie to optymalny czas, aby wyruszyć w podróż do odległej Azji Południowo-Wschodniej jak też wypocząć od szalejących na Starym Kontynencie zamieci śnieżnych. Od początku listopada do lutego w kraju tym panuje pora ciepła oraz sucha, w największym stopniu przyjazna dla wagabundy. Nie będzie tak upalnie jak w gorących miesiącach i, co najważniejsze, rzadko pada deszcz. Słowem, jest to kapitalna aura na SPAcery po rajskich wybrzeżach, trekking po porośniętych gęstą roślinnością parkach narodowych, zwiedzanie niezwyczajnych buddyjskich świątyń jak też poznawanie egzotycznej kultury i smaków dalekiej Azji. Jeżeli chodzi o wakacje Tajlandia jest doskonałym wyborem.
Białystok nocą

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com

W Tajlandii, inaczej niż na Starym Kontynencie, rozróżnia się 3 pory roku: gorącą i suchą (marzec-maj, a temperatura powietrza częstokroć przewyższa 40 stopni Celsjusza), wilgotną oraz gorącą (czerwiec – październik, a wilgotność powietrza w granicach 97%) i trwającą obecnie porę suchą oraz ciepłą, gdy to temperatura przypomina tę, jaka występuje latem w Europie. Perfekcyjna pora na ekskursję do Tajlandii zaczęła się w listopadzie i potrwa do połowy lutego.

Dokładnie w tym czasie możemy radować się pełnym słońcem, względnym brakiem opadów i miłą dla zwiedzania a także odpoczynku temperaturą.

Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć niezbędne Ci wiadomości, to kliknij ten odnośnik. Naprawdę zalecam to omówienie (http://kormoran-rowy.pl//ceny-pakiety) każdemu, kto chce mieć nietuzinkowe źródło informacji.

W tymże czasie rekomendowana też jest wycieczka do Ziemi Świętej.

, , , ,

Related posts

Dokąd w Polsce warto udać się na odpoczynek?

W naszym kraju nie trzeba długo szukać, by trafić na prawdziwą perełkę, biorąc pod uwagę zwiedzanie ciekawych miejsc. Podróżujący mają do dyspozycji niemałą gamę rozwiązań wartych rekomendacji, co nie zostaje bez echa.

Busem do Niemiec – można podróżować małym kosztem, błyskawicznie, bezproblemowo i komfortowo

Busy do Niemiec to jeden z najszybszych i najbardziej rozpowszechnionych sposobów przewozu, za pomocą których mamy możliwość podróżować za naszą zachodnią granicę. W czasie nie więcej niż kilkunastu godzin łatwo dojedziemy z praktycznie dowolnego dużego miasta w Polsce do dowolnego miejsca w Niemczech.Podróż odbywa się busami dziesięcioosobowymi. Pojazdy mają wygodne wnętrze, ogrzewanie oraz klimatyzację. Transport busem odbywa się w wygodnych warunkach, ekspresowo i bezpiecznie.

Podróżowanie po Europie samolotem

W zakątkach rozwiniętych, a szczególnie w Stanach Zjednoczonych, stworzył się taki zwyczaj, że po zakończeniu szkoły wyższej absolwent rusza w wycieczkę zagraniczną. To idealna szansa, by zwiedzić trochę świata. Można dojść do wniosku, że mieszkańcy USA powinni jeździć poza kraj, ponieważ ich wiedza o geografii jest naprawdę żenująca. Tak czy owak, obyczaj jest dobry.

Latest posts

Różnice między hurtowniami spożywczymi a internetowymi

Obecnie dostępne są już dwie kategorie hurtowni spożywczych – tradycyjna i internetowa. Każda z nich – choć posiada towar podobny – różni się w pewnych sprawach, lecz równocześnie obie wciąż mogą ze sobą z powodzeniem konkurować o popularność klientów.

Jakim sposobem efektownie odmienić wygląd pomieszczeń?

Nie da się ukryć zjawiska, że należyte aranżowanie wnętrz jest zadaniem względnie skomplikowanym, z jakim przychodzi się nam zmagać w ciągu naszego życia. Doskonale wiemy, że nasze domowe przestrzenie, które będą dopracowane pod względem optycznym mogą stanowić dla nas duży powód do radości. Wykonanie jednak takiego założenia w praktyce wcale nie jest prostym zadaniem.

Parę słów na temat hurtowni jubilerskich

Kupno biżuterii – zwłaszcza dla panów – często oznacza kłopot oraz brak dostatecznej wiedzy na ten temat. Bardzo często też i ceny nie są zadowalające w zależności z wyglądem, bądź materiałami, z których rzecz została wykonana.