Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Dokąd na zasłużony odpoczynek?

8 stycznia 2021
W ostatnim czasie widać autentyczny turystyczny boom na Tajlandię, jaka dokładnie o owej porze roku przeżywa największe oblężenie. Przed wyjazdem do hałaśliwego Bangkoku a także na rajskie plaże sprawdźcie, w jaki sposób zaplanować urlop, aby nie przepłacić.
W czasie, gdy ogarnięta zimnem Europa zimuje, Tajlandia rozkwita w pełnym słońcu.

Dokładnie dlatego będzie to optymalny czas, aby wyruszyć w podróż do odległej Azji Południowo-Wschodniej jak też wypocząć od szalejących na Starym Kontynencie zamieci śnieżnych. Od początku listopada do lutego w kraju tym panuje pora ciepła oraz sucha, w największym stopniu przyjazna dla wagabundy. Nie będzie tak upalnie jak w gorących miesiącach i, co najważniejsze, rzadko pada deszcz. Słowem, jest to kapitalna aura na SPAcery po rajskich wybrzeżach, trekking po porośniętych gęstą roślinnością parkach narodowych, zwiedzanie niezwyczajnych buddyjskich świątyń jak też poznawanie egzotycznej kultury i smaków dalekiej Azji. Jeżeli chodzi o wakacje Tajlandia jest doskonałym wyborem.

Białystok nocą

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
W Tajlandii, inaczej niż na Starym Kontynencie, rozróżnia się 3 pory roku: gorącą i suchą (marzec-maj, a temperatura powietrza częstokroć przewyższa 40 stopni Celsjusza), wilgotną oraz gorącą (czerwiec – październik, a wilgotność powietrza w granicach 97%) i trwającą obecnie porę suchą oraz ciepłą, gdy to temperatura przypomina tę, jaka występuje latem w Europie. Perfekcyjna pora na ekskursję do Tajlandii zaczęła się w listopadzie i potrwa do połowy lutego.

Dokładnie w tym czasie możemy radować się pełnym słońcem, względnym brakiem opadów i miłą dla zwiedzania a także odpoczynku temperaturą. W tymże czasie rekomendowana też jest wycieczka do Ziemi Świętej.

You Might Also Like