Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Rywalizacja jest każdej branży. Jak pokaźna konkurencja występuje u Ciebie? Czy jest bardziej dotkliwa niż w dawnych czasach?

7 listopada 2019
W niektórych branżach istnieje zatrzęsienie projektów i niezwykle ambitnych inicjatyw. Co jednak z tego, kiedy konkurencja jest tam tak duża, a projekty tak ciężkie i ryzykowne, iż można się zniechęcić. Z drugiej strony, jeśli pomyślimy o branży, w której nie występuje konkurencja to będziemy dość długo główkowali, by w ogóle taką znaleźć. Faktycznie, najprawdopodobniej już wszędzie jest spora konkurencja i trudno określić, iż możemy w jakiejś branży wejść na rynek i rządzić niepodzielnie. No chyba, że posiadamy jakieś ekstra umiejętności, znamy rzeczywiście nieznany i egzotyczny język obcy. W innym razie powinniśmy się liczyć z wielką konkurencją.

Produktywność w pracy

Autor: Scott Maxwell
Źródło: http://www.flickr.com
Taka sytuacja z równą mocą występuje w świecie rzeczywistym i wirtualnym. Jeśli ktoś myśli, że otworzy firmę w sieci i będzie sobie bezproblemowo żył to może być w błędzie. Jeszcze może w początkach ery internetowej było to możliwe. Aktualnie, niestety nawet freelancer z rzadkimi umiejętnościami powinien się liczyć ze spora liczbą konkurentów. Wszystkiemu winne portale, które zrzeszają różnej maści freelancerów, którzy zgłaszają się do konkretnego zlecenia. A że konkurencja jest wielka, a stawki często wręcz śmieszne „wygrywa” ten, co jest najtańszy. To bardzo psuje rynek i sprawia, że osoby naprawdę dobre, czyli nie najtańsze, ceniące swoją pracę, swoje kompetencje, swoją błyskotliwość i doświadczenie, muszą obejść się smakiem. Zresztą, jeśli ktoś się po prostu ceni nie wykona pracy za stawki, jakie proponują niektórzy zleceniodawcy.

W świecie rzeczywistym, gdzie sprawy załatwia się tradycyjnie, nie przez internet, znajdziemy też wiele branż, w jakich konkurencja jest wielka, a koszty pracy wysokie, stawki na optymalnym poziomie, lecz terminy bardzo krótkie. Tak jest przykładowo, kiedy mówimy o usługach budowlanych. Tak, to bardzo pokaźna dziedzina i ciężko wskazać określone firmy, gdyż to nie o to tu chodzi. Najistotniejsze jest jednak to, iż firmy budowlane nierzadko stają do przetargów i są skazane na zaakceptowanie niedobrych warunków. Jeżeli tak nie zrobią, inne firmy, jakie zaproponują niższe stawki wygrają przetarg i zdobywają zlecenie. Były już takie przypadki w historii naszego kraju, gdzie do przetargu stawało wiele firm, wygrywała najtańsza, nieznana i niepewna, a w konsekwencji nie wywiązała się z realizacji zlecenia. Czy jest na to sposób? Wątpliwe. Dopóki cena będzie najbardziej istotna nic w tej materii się nie zmieni. Więcej informacji w temacie firm z branży budowlanej – .

You Might Also Like