Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Rywalizacja jest każdej branży. Jak pokaźna konkurencja występuje u Ciebie? Czy jest bardziej dotkliwa niż w dawnych czasach?

20 sierpnia 2020
W niektórych branżach istnieje zatrzęsienie projektów i niezwykle ambitnych inicjatyw. Co jednak z tego, kiedy konkurencja jest tam tak duża, a projekty tak ciężkie i ryzykowne, iż można się zniechęcić. Z drugiej strony, jeśli pomyślimy o branży, w której nie występuje konkurencja to będziemy dość długo główkowali, by w ogóle taką znaleźć. Faktycznie, najprawdopodobniej już wszędzie jest spora konkurencja i trudno określić, iż możemy w jakiejś branży wejść na rynek i rządzić niepodzielnie. No chyba, że posiadamy jakieś ekstra umiejętności, znamy rzeczywiście nieznany i egzotyczny język obcy. W innym razie powinniśmy się liczyć z wielką konkurencją.

Produktywność w pracy

Autor: Scott Maxwell
Źródło: http://www.flickr.com
Taka sytuacja z równą mocą występuje w świecie rzeczywistym i wirtualnym. Jeśli ktoś myśli, że otworzy firmę w sieci i będzie sobie bezproblemowo żył to może być w błędzie. Jeszcze może w początkach ery internetowej było to możliwe. Aktualnie, niestety nawet freelancer z rzadkimi umiejętnościami powinien się liczyć ze spora liczbą konkurentów. Wszystkiemu winne portale, które zrzeszają różnej maści freelancerów, którzy zgłaszają się do konkretnego zlecenia.

Jeżeli ta problematyka Cię interesuje, to kliknij tutaj, gdyż bardzo zbliżone tematy zawiera właśnie ten tekst. On również jest wart uwagi.

A że konkurencja jest wielka, a stawki często wręcz śmieszne „wygrywa” ten, co jest najtańszy. To bardzo psuje rynek i sprawia, że osoby naprawdę dobre, czyli nie najtańsze, ceniące swoją pracę, swoje kompetencje, swoją błyskotliwość i doświadczenie, muszą obejść się smakiem. Zresztą, jeśli ktoś się po prostu ceni nie wykona pracy za stawki, jakie proponują niektórzy zleceniodawcy.

W świecie rzeczywistym, gdzie sprawy załatwia się tradycyjnie, nie przez internet, znajdziemy też wiele branż, w jakich konkurencja jest wielka, a koszty pracy wysokie, stawki na optymalnym poziomie, lecz terminy bardzo krótkie. Tak jest przykładowo, kiedy mówimy o usługach budowlanych. Tak, to bardzo pokaźna dziedzina i ciężko wskazać określone firmy, gdyż to nie o to tu chodzi. Najistotniejsze jest jednak to, iż firmy budowlane nierzadko stają do przetargów i są skazane na zaakceptowanie niedobrych warunków. Jeżeli tak nie zrobią, inne firmy, jakie zaproponują niższe stawki wygrają przetarg i zdobywają zlecenie. Były już takie przypadki w historii naszego kraju, gdzie do przetargu stawało wiele firm, wygrywała najtańsza, nieznana i niepewna, a w konsekwencji nie wywiązała się z realizacji zlecenia.

Na pewno masz ochotę obejrzeć komentarz z www (https://merservice.pl/uslugi/merchandising/)? Jeśli tak, to świetnie. Może i Ty poczujesz chęć, by napisać nam swą ocenę.

Czy jest na to sposób? Wątpliwe. Dopóki cena będzie najbardziej istotna nic w tej materii się nie zmieni. Więcej informacji w temacie firm z branży budowlanej – .

You Might Also Like