Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Diagnostyka drganiowa – niewatpliwie jedna z najbardziej popularnych metod oceny stanu technicznego urządzeń

18 sierpnia 2020
XXI wiek cechuje niezmiernie szybki rozwój technologii. Rozwiązania, które jakiś czas czemu wydawały się zupełnie nirealne, obecnie są na porządku dziennnym.

samochód

Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Widać to bardzo dobrze w dziedzinie przemysłu.
Usługi serwisowe wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Sporo firm pragnie mieć pewność, iż stosowane przez nich maszyny funkcjonują jak należy a także – co równie ważne – są absolutnie bezpieczne. Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod określania stanu technicznego urządzeń jest niewątpliwie diagnostyka drganiowa. Jej zasadniczy cel stanowi analiza stanu obiektów na podstawie odpowiednich objawów czyli drgań.

Jeśli zainteresował Cię nasz artykuł, to do zweryfikowania (https://brocci.pl/menu/dania-glowne/) są następne wątki na stronie, którą stworzyliśmy pod podanym linkiem.

Wspomniane pomiary są niejednokrotnie bardzo zawiłe, przede wszystkim wtedy, kiedy mamy z nimi do czynienia w rzeczywistych układach fizycznych.

Ten proponowany serwis www, który posiada dane na omawiany temat, jest niesamowicie genialny, ale możesz poznać odmienne wiadomości na ten temat, klikając tutaj.

W badaniach procesów drganiowych wykorzystuje się szereg różnorodnych metod, na przykład: dyskretyzacyjną czy energetyczną.

Trzeba zaznaczyć, że równie skutecznym „systemem” weryfikacji stanu technicznego obiektów jest diagnostyka wibracyjna, która znajduje bogate zastosowanie w ocenie takich urządzeń jak chociażby: przekładnie zębate, dmuchawy, pompy, młyny, sprężarki tłokowe, przenośniki, łożyska ślizgowe, fundamenty, rurociągi – wyliczać można bez ustanku,

You Might Also Like