Na który okres czasu oraz przez kogo jest wydawany certyfikat sanitarno-epidemiologiczny?

Czy wiesz, że firmy, jakie pragną wywozić przeróżne produkty do Federacji Rosyjskiej muszą otrzymać specjalistyczne pozwolenie od organów funkcjonujących na terenie wspomnianego kraju?
Takim dokumentem jest świadectwo sanitarno-epidemiologiczne znane też jako certyfikat higieniczny.

Przeważnie jest on wydawany na 5 lat, przy czym w wybranych przypadkach (produkcja eksperymentalna, wprowadzanie nowej technologii) okres ten mógłby zostać skrócony. Certyfikat – pod tym adresem taki dotyczy tego typu wyrobów jak produkty spożywcze, alkohole, produkty kosmetyczne, ubrania, gazety, wyroby konstrukcyjne, artykuły gospodarstwa domowego czy środki transportu. Świadectwo Higieniczne mogłoby być wydane na wariant produkcji, gotowe produkty albo na zgodność produktu z warunkami technicznymi. Wykaz wyrobów jest zawarty w Federalnej Ustawie z dnia 30.03. 1999 r. Nr 52FZ oraz rozszerzona zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia Rosji.
certyfikat higieniczny

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Wybór

Źródło: pixabay.com
Omawiany certyfikat – nasz newsletter:- http://certificator.eu/pl/certification-handbook/faq.html – higieniczny wystawiany jest przez Służbę ds. kontroli w sferze ochrony praw konsumentów i bezpieczeństwa człowieka po wykonaniu badań nad końcowym produktem na bazie protokołów kontroli oraz ekspertyzy dokumentów przedstawionych przez producenta. Do otrzymania certyfikatu niezbędne jest przedłożenie wyznaczonych dokumentów. Ich wykaz różni się trochę w przypadku certyfikacji na kontrakt oraz na certyfikację seryjną. W obu jednak przypadkach należałoby przestawić dokumenty poświadczające bezpieczeństwo produktu zgodnie z normami obowiązującymi w Europie.

Może zdawać się, że to do pewnego stopnia udogodnienie, jednak tylko pozornie. Tamtejsze laboratoria muszą zrobić wszystkie niezbędne badania, natomiast ich rezultaty mogłyby być inne niż na Starym Kontynencie.

, ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.