Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Na który okres czasu oraz przez kogo jest wydawany certyfikat sanitarno-epidemiologiczny?

11 października 2018
Czy wiesz, że firmy, jakie pragną wywozić przeróżne produkty do Federacji Rosyjskiej muszą otrzymać specjalistyczne pozwolenie od organów funkcjonujących na terenie wspomnianego kraju?
Takim dokumentem jest świadectwo sanitarno-epidemiologiczne znane też jako certyfikat higieniczny.

Przeważnie jest on wydawany na 5 lat, przy czym w wybranych przypadkach (produkcja eksperymentalna, wprowadzanie nowej technologii) okres ten mógłby zostać skrócony. Certyfikat – pod tym adresem taki dotyczy tego typu wyrobów jak produkty spożywcze, alkohole, produkty kosmetyczne, ubrania, gazety, wyroby konstrukcyjne, artykuły gospodarstwa domowego czy środki transportu. Świadectwo Higieniczne mogłoby być wydane na wariant produkcji, gotowe produkty albo na zgodność produktu z warunkami technicznymi. Wykaz wyrobów jest zawarty w Federalnej Ustawie z dnia 30.03. 1999 r. Nr 52FZ oraz rozszerzona zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia Rosji.
certyfikat higieniczny

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Wybór

Źródło: pixabay.com
Omawiany certyfikat – nasz newsletter:- http://certificator.eu/pl/certification-handbook/faq.html – higieniczny wystawiany jest przez Służbę ds. kontroli w sferze ochrony praw konsumentów i bezpieczeństwa człowieka po wykonaniu badań nad końcowym produktem na bazie protokołów kontroli oraz ekspertyzy dokumentów przedstawionych przez producenta. Do otrzymania certyfikatu niezbędne jest przedłożenie wyznaczonych dokumentów. Ich wykaz różni się trochę w przypadku certyfikacji na kontrakt oraz na certyfikację seryjną. W obu jednak przypadkach należałoby przestawić dokumenty poświadczające bezpieczeństwo produktu zgodnie z normami obowiązującymi w Europie.

Może zdawać się, że to do pewnego stopnia udogodnienie, jednak tylko pozornie. Tamtejsze laboratoria muszą zrobić wszystkie niezbędne badania, natomiast ich rezultaty mogłyby być inne niż na Starym Kontynencie.

You Might Also Like