Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jak działa Ford Focus MK2? Jakie są jego regularnie spotykane mankamenty, co się w nim może zepsuć?

11 października 2018
Ford Focus w wersji MK2 znalazł się na rynku w 2005 roku. Różne zdania o tym aucie mogły być skrajnie odmienne, mnóstwo osób było zadowolonych, pozostała część mówiła o ogromnym rozczarowaniu. Tak naprawdę ten typ Focusa upodobnił się do podobnych modeli pochodzących od konkurencji. Trochę szkoda, bo piękne nadwozie rekompensowało nawet wiele awarii poprzedniej wersji…

Zmieniło się także wnętrze auta, stało się (osauto.pl) bardziej klasyczne. Trzeba jednak przyznać, że ulepszyła się – sprawdź to koniecznie – za to jakość tworzyw, wybrano dogodniejsze wyposażenie. Samochód ten zgarnął po poprzedniku bardzo dużo detali. Po pierwsze zostało doskonałe,lecz niestety kosztowne w naprawie zawieszenie i dobre właściwości jezdne. Niestety, auto od samej premiery wykazywał liczne problemy, powodowały one potrzebę korzystania z serwisów. Mogły pojawić się problemy z wycieraczkami, błyskawicznie pokazywała się korozja. Normalną sytuacją były zwarcia instalacji elektrycznej. Wiele części do Forda Focus trzeba było wymienić.

koło z oponą od samochodu

Autor: Michael Sheehan
Źródło: http://www.flickr.com

A jakiego typu awarie są związane z silnikiem? Niestety, ale auta odziedziczyły po poprzednim modelu problem z zapasowymi alternatorami. Całe szczęście, ale już z pewnością z mniejszą częstotliwością występują problemy z awariami cewek zapłonowych. W określonych kwestiach jest to spowodowane jeszcze młodym wiekiem samochodu. W odpowiednich silnikach mogą wystąpić też problemy z dostaniem się wody do świec. Niestety, to nie wszystko jeśli chodzi o problemy. Irytujące są klapki w kolektorach, jakie głośno hałasują, więc wielu kierowców odpina zwyczajnie przewód podciśnienia, aby klapki mogły być otwarte na stałe.

Czasami pojawiają się również problemy z sondami lambda. Zdarza się, że silniki potrzebują regulowania luzów zaworowych, więc mogą pojawiać się awarie uszczelek wału korbowego. Innowacyjne silniki benzynowe, który powstały z zastosowaniem silnych detali znanych z motocykli, przy właściwym serwisowaniu nie powinny sprawiać kłopotów. Jak widać więc, auto to ma wyznaczone usterki, ale jako określone, wiec w prosty sposób je zlokalizować, gdy coś się będzie działo. To bardzo istotne, jak coś się dzieje z samochodem, a zaczynamy obawiać się najgorszego.

You Might Also Like