Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Domeny na wagę złota

20 kwietnia 2019
W dzisiejszych czasach firma, która nie ma strony w internecie, nie istnieje wcale. Nic więc dziwnego, że jednym z najważniejszych sposobów zaistnienia, podejmowanych przez biznesmenów, jest stworzenie porządnej strony internetowej określonej marki. Tutaj najważniejszy jest wybór właściwej domeny, to znaczy adresu strony www, z którym od tego czasu będzie identyfikowana dana firma. Jest to o tyle ważne, że może przesądzić o sukcesie bądź porażce danego przedsięwzięcia.

WWW

Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak trafnie dobrać domenę

Zasadniczo są dwa typy domen (nazw). Pierwsza z nich to nazwa wyszukiwana, która polega na zawarciu w adresie słów określających branżę danego przedsiębiorstwa. Tutaj powinno się zastanowić, co będą wpisywać w wyszukiwarkę osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wówczas na nazwę mogą się składać najwyżej trzy tego typu słowa.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku (https://www.poldannet.pl/pl/page/siatki-asekuracyjne-zabezpieczajace.html) podobnego portalu? To właśnie tam przeczytasz dokładniejsze dane w odniesieniu do opisywanej tutaj kwestii.

To rozwiązanie, chociaż z pewnością zwiększy ilość odwiedzających naszą stronę, nie do końca będzie promować samą markę.

W związku z tym powstał drugi typ domen internetowych, markowa. W tej wersji url strony jest bezpośrednio skorelowany z marką firmy. Jest to zdecydowanie korzystne rozwiązanie, kiedy tego typu działalność jest lub była bardzo popularna, wówczas zarejestrowanie krótkiej domeny szukanej nie spełnia w pełni.

Kupno walut przez internet

Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Dużą zaletą domeny markowej jest to, że użytkownicy mogą łatwiej ją sobie przypomnieć, co powoduje, że większe są szanse na to, że wejdą na nią w przyszłości. A w związku z tym nazwa domeny powinna być jak najbardziej uproszczona i krótka. Wtedy jest znaczne prawdopodobieństwo, że ktoś, kto przeczyta ją na plakacie czy w broszurze, wejdzie na nią przy przeglądaniu Internetu. Kluczowe jest także, aby w domenie unikać cyfr oraz używania polskich liter.

Licytacje domen

Czasami perfekcyjna domena dla danej firmy jest już zajęta. Ale nie wszystko stracone. Są bowiem giełdy domen, gdzie dochodzi do licytacji najbardziej pożądanych adresów stron internetowych. Na licytacji można się bez problemu zorientować, które z nich cieszą się największą popularnością, ponieważ ceny najlepszych osiągają nawet kilkanaście tysięcy złotych.

You Might Also Like