Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Regulamin serwisu internetowego – dlaczego ma tak duże znaczenie i jakie mogą skutki jego niepoprawności.

10 lutego 2019
Regulamin serwisu internetowego – z jakiego powodu ma tak duże znaczenie i jakie mogą skutki jego niepoprawności.

Rozwój internetu spowodował, że przedsiębiorcy zaczęli świadczyć drogą elektroniczną coraz większą liczbę usług. Wiele z nich jest tylko wirtualna, jak na przykład hostowanie plików czy internetowa reklama. Inne mogą się wiązać z czynnościami realizowanymi w prawdziwym świecie, i tu mowa jest w głównej mierze o internetowym handlu, gdzie zlecenia składa się w sklepach wirtualnych, a zakupione towary wysyła się tradycyjną paczką do klientów.

sprawdź

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Na wszystkich właścicieli firm, którzy w jakikolwiek sposób wykonują usługi przez internet, ustawodawca nałożył parę ważnych obowiązków. Jednym z nich jest posiadanie regulaminu, dotyczy to każdego prowadzącego działalność w sieci internetowej, zarówno wszystkich sklepów internetowych, jak również innych usługodawców.

Jeżeli bez spodziewanych efektów poszukujesz tak samo nieszablonowego serwisu, to zalecam to omówienie (http://radca-pr.pl/) – przekonasz się, on również jest bogaty w takiego typu wpisy.

Niezwykle istotne jest to, że taki regulamin powinno się nieodpłatnie przekazać klientom. Najlepszą metodą może być umieszczenie regulaminu na swojej stronie internetowej, tak aby każdy po wejściu w odpowiednią zakładkę mógł się z nim zapoznać.

Brak regulaminu lub jego niewłaściwe zredagowanie może być dla przedsiębiorcy bardzo kosztowne. Za każdy wpis, który nie jest dozwolony można zapłacić jakąś karę, a czasami może ich być w treści regulaminu nawet kilkanaście. Wszystkie one można znaleźć w rejestrze klauzul niedozwolonych, gdzie publikowane są wszystkie zapisy, które nie mogą się pojawić w regulaminach. Warto więc, jeśli się ktoś zacznie angażować w internetowy handel, szczegółowo skontrolować regulamin sklepu, który otworzył. Może się bowiem okazać, że niektóre jego paragrafy nie będą dopuszczalne, a niektóre kancelarie prawnicze tylko na to czekają, żeby je znaleźć i na tym nieco zarobić (regulamin sklepowy).

Dobrze, aby taką sprawą zajęli się prawnicy z doświadczeniem, gdyż prawo, zwłaszcza w obszarach handlu internetowego zmienia się bardzo szybko, cały czas wynajdowane są kolejne niedozwolone klauzule, i jedynie ktoś kto jest cały czas na bieżąco z takimi rzeczami może to mógł zrobić dobrze.

You Might Also Like