Nadprzyrodzona moc biżuterii z perłami

Perły od zamierzchłych czasów są uważane za jedne z najbardziej cennych kamieni szlachetnych. Jest w nich coś magicznego, nie ma dwóch bliźniaczych pereł na świecie, co dodatkowo potęguje magię, jaka roztacza się dookoła owych kosztowności.
W starożytności perłom przypisywano czarodziejską siłę.

facebook
Czyniły one funkcję nie wyłącznie ozdoby, lecz i amuletu, bądź medykamentu. W óWCzesnych czasach wierzono, że perły potrafią zabezpieczyć przez rzucanym urokiem, a także pozwalają na ujrzenie przyszłości. Perły naszyjnik może mieć w różnych odcieniach, od białego, poprzez różowy, zielony, lazurowy, aż po czarny.
odzież wojskowa

Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
O wszelką biżuterię powinno się zadbać, a o perły jeszcze bardziej. Budująca perły konchiolina jest substancją organiczną, nie należy więc uznawać jej za budulec solidny. Pod działaniem wilgoci pęcznieje, a przy wyższej temperaturze ulega wysychaniu i się kruszy. Perły starzeją się i mają ograniczoną długość istnienia, szacunkowo określaną na 100-150 lat. Nawet przy ostrożnym obchodzeniu się z nimi, rozpad konchioliny sprawia stratę błysku pereł.
Każda perła jest uformowana z masy perłowej otaczającej jej jądro, jakim jest ziarenko piachu, albo dowolne malutkie zanieczyszczenie które dostaje się do małży. Im jest ono mniejsze, tym wielkość masy perłowej obszerniejsza, a klejnot (sklep ze szmaragdami) w wyższym stopniu kosztowny. W hodowlach normalne zanieczyszczenie zastępuje się określonym implantem.

Perła hodowlana powstaje w wyniku celowej interferencji człowieka w ciało mięczaka perłorodnego, zmierzającej do rozpoczęcia procesu formowania się perły. Współcześnie już praktycznie wszystkie perły w handlu, to perły hodowlane.

, , ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.