Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Nadprzyrodzona moc biżuterii z perłami

25 listopada 2020
Perły od zamierzchłych czasów są uważane za jedne z najbardziej cennych kamieni szlachetnych. Jest w nich coś magicznego, nie ma dwóch bliźniaczych pereł na świecie, co dodatkowo potęguje magię, jaka roztacza się dookoła owych kosztowności.
W starożytności perłom przypisywano czarodziejską siłę.

facebook
Czyniły one funkcję nie wyłącznie ozdoby, lecz i amuletu, bądź medykamentu.szczegóły tu alufelgi 15 alufelgi 15W óWCzesnych czasach wierzono, że perły potrafią zabezpieczyć przez rzucanym urokiem, a także pozwalają na ujrzenie przyszłości. Perły naszyjnik może mieć w różnych odcieniach, od białego, poprzez różowy, zielony, lazurowy, aż po czarny.
odzież wojskowa

Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

O wszelką biżuterię powinno się zadbać, a o perły jeszcze bardziej. Budująca perły konchiolina jest substancją organiczną, nie należy więc uznawać jej za budulec solidny. Pod działaniem wilgoci pęcznieje, a przy wyższej temperaturze ulega wysychaniu i się kruszy. Perły starzeją się i mają ograniczoną długość istnienia, szacunkowo określaną na 100-150 lat. Nawet przy ostrożnym obchodzeniu się z nimi, rozpad konchioliny sprawia stratę błysku pereł.
Każda perła jest uformowana z masy perłowej otaczającej jej jądro, jakim jest ziarenko piachu, albo dowolne malutkie zanieczyszczenie które dostaje się do małży. Im jest ono mniejsze, tym wielkość masy perłowej obszerniejsza, a klejnot (sklep ze szmaragdami) w wyższym stopniu kosztowny. W hodowlach normalne zanieczyszczenie zastępuje się określonym implantem.

Perła hodowlana powstaje w wyniku celowej interferencji człowieka w ciało mięczaka perłorodnego, zmierzającej do rozpoczęcia procesu formowania się perły. Współcześnie już praktycznie wszystkie perły w handlu, to perły hodowlane.

You Might Also Like