Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

O czym każdy przedsiębiorca pamiętać powinien. Kilka istotnych spraw, które powinniśmy znać

21 października 2019
Standardowy przedsiębiorca to człowiek, który jest zmuszony ciągle o czymś się zastanawiać. Pozyskiwanie klientów, nowe rynki to jedynie część jego kompetencji, równie mocno ważne są inne zagadnienia, stricte urzędowe, o których trzeba pamiętać. W największej liczby przypadków za sprawy urzędowe, księgowe odpowiada ktoś oddelegowany w firmie, mimo wszystko to jaką osobę zatrudnimy także będzie miało wpływ na ostateczny sukces. Z tego też względu nawet jeśli szef ma kompetentnych ludzi od tych zagadnień, to sam powinien orientować się w najważniejszych kwestiach.

A które to są najistotniejsze kwestie? Przykładowo obowiązek wystawienia faktury .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-wystawiana-przez-nievatowcowiała być zatwierdzone fakturą, musieliśmy ją wystawić nie później niż w 7 dniu od dnia wykonanej usługi. Od 2014 roku to się zmieniło i aktualnie jest tak, że fakturę musimy wystawić nie później niż piętnastego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zrobiono określoną usługę. W mijającym roku pojawiły się również tak zwane faktury zaliczkowe, to oznacza, iż podatnikpowinien wystawić fakturę w sytuacji, jak przed wykonaniem usługi dostanie część należności, co przyczyni się do tego, że powstanie obowiązek podatkowy.

finanse

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Również pozostałe sprawy są bardzo istotne, jak zus do odliczenia czy właściwość miejscowa urzędu skarbowego . Jeśli chodzi o [TAG=https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zaliczka-na-podatek-dochodowy-a-odliczenie-skladek-zus z roku na rok, ale zawsze musimy dostosować się https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zmiany-w-ordynacji-podatkowej-wlasciwosc-urzedu-skarbowegotnicy osiągający dochody powinni do trzydziestego kwietnia złożyć wypełnioną deklarację podatkową do właściwego urzędu skarbowego.

Właściwość ustalamy według miejsca zamieszkania, w przypadku właścicieli firm według miejsca świadczenia usług. To dość ważne, gdyż dzięki temu jesteśmy przyporządkowani do właściwego organu podatkowego i nie ma niepotrzebnego zamieszania z tym związanego. Miejmy na uwadze te ważne sprawy, nawet gdy nie jesteśmy całkowicie za nie odpowiedzialni. Przezorności nigdy za wiele, a kto wie, może będzie niezbędna w razie krytycznych okoliczności. A w tak w kryzysowym momencie faktycznie docenimy swoją zapobiegliwość a może nawet zbytnią ostrożność, która zyska miano czegoś ważnego. To dzięki takiemu podejściu do prowadzenia własnego biznesu jesteśmy w stanie mówić o trzymaniu kontroli nad tym całym ciężkim procesem.

You Might Also Like