Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jakiego rodzaju oznaczenia mogą mieć nowe opony czyli informacje, jakie powinno się wiedzieć o tych samochodowych częściach.

2 grudnia 2020
Spora ilość kierowców nie zwraca większej uwagi na ogumienie, jeśli zakupili oni samochód mające opony z dobrym bieżnikiem, to często nawet nie wiedzą, jakiej są one firmy. Gdy przyjdzie konieczność wymiany, to przeważnie udają się do jakiegoś sklepu sprzedającego opony i tam zdają się na to, co im zaproponują pracownicy.

Przeważnie ich decyzje są prawidłowe, ale w praktyce samodzielnie warto się jakiś informacji dowiedzieć o tym jednym z najważniejszych elementów pojazdu. W naszej strefie klimatycznej najczęściej używane są dwa rodzaje ogumienia, różniące się sporo od siebie rodzajem bieżnika i materiałem, z jakiego zostały zrobione. Zimowe opony zaprojektowane zostały do używania w niższych temperaturach, na śniegu i lodzie. Dzięki zastosowani odpowiedniej mieszanki są one miękkie nawet w niskich temperaturach, zachowując przy tym wszystkie swe właściwości. Oprócz tego specjalny rodzaj bieżnika, ze specjalnymi nacięciami powoduje, że samochód na takich oponach bez problemów będzie się poruszał nawet w czasie ciężkiej zimy. Z kolei opony letnie mają całkowicie inny rodzaj gumy, która na zimnie bardzo staje się twarda, lecz nie ściera się za dużo przy wysokich temperaturach, dzięki czemu można ich używać przez całe lato.

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zmieniając opony należy dobrze sprawdzić ich podstawowe parametry. Na każdym egzemplarzu, które są oferowane w sprzedaży powinny być naniesione oznaczenia opon, które informują o ich przeznaczeniu, wymiarze i typie. Podstawową informacją na każdej oponie jest jej zewnętrzny rozmiar, on będzie przede wszystkim decydował o tym, czy oponę można użyć do danego auta. opony (tutaj)

Duże znaczenie będą także mieć indeksy prędkości i nośności, no i oczywiście producent, który daną oponę zaprojektował i zrobił. Na oponiarskim rynku działa kilkanaście firm, proponujących opony z różnych półek cenowych. Pośród klientów od dawna dużą popularnością cieszą się opony continental, posiadające bardzo dobre parametry i nadające się do wszystkich zastosowań. Zakładając markowe opony, na przykład firmy Continental, będzie się pewnym, że jazda autem będzie bardzo bezpieczna.

You Might Also Like