Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Skąd brać pieniądze na założenie firmy?

11 października 2018
Przed uruchomieniem firmy, każdy zastanawia się nad istotną sprawą – skąd brać pieniądze na biznes? Może to zabrzmi nieprawdopodobnie i banalnie, ale pieniądze leżą wręcz na ulicy.

Obrusy na stół

Autor: home-you.com
Źródło: home-you.com
Dotacje inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw możesz uzyskać z różnych źródeł a nie jest to bardzo trudne. Obok pieniędzy unijnych dofinansowania na uruchomienie przedsiębiorstwa z Urzędu Pracy są najczęściej drugą opcją wybieraną przez młodych przedsiębiorców. Fundusz Pracy zasilany jest z comiesięcznych składek przelewanych przez pracowników do ZUS-u. Pieniążki te przeznaczane są na walkę z bezrobociem, staże oraz właśnie jako dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
kierownica Ford Focus

Autor: Mario von Berg
Źródło: http://www.flickr.com

Unia Europejska to w fantazji początkującego Przedsiębiorcy studnia bez dna, do której w razie potrzeby zawsze można sięgnąć. Warto jednak zorientować się wcześniej, jakie daje nam możliwości. W zakresie wsparcia z Unii Europejskiej nasz dwie możliwości dopłaty – dotacje bądź mikropożyczkę. To, z którego programu skorzystasz będzie zależeć zarówno od Twojej obecnej sytuacji (statusu, wieku, itd.) jak też miejsca realizacji inwestycji. Znajdź dopłatę, która w Twym przypadku wydaje się najbardziej korzystna. Wszelakie informacje odnajdziesz w Wojewódzkim Urzędzie Pracy czy też Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich. Nigdy nie rejestruj własnej firmy zanim nie zorientujesz się, z jakich programów możesz korzystać i nie złożysz wniosku.

Dużo z nich przeznaczonych jest dla osób, które dopiero chcą założyć własną firmę, ale jeszcze nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej. Proces pozyskania dofinansowań na start z Unii Europejskiej składa się na ogół z paru etapów.

You Might Also Like