Dzieci lubią się bawić oraz tworzyć – dlatego powinniśmy rozwijać w nich miłość do malowania oraz kolorowania

Już u małych bobasów jesteśmy w stanie stosunkowo często dostrzec ich fascynacje malowaniem – niekiedy lubią siedzieć dość długo i tworzyć różne obrazy czy malować kolorowanki.

reklamy

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Później z zadowoleniem pokazują swe dzieła mamie i tacie.
drukarka

Autor: John Loo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli rodzice dostrzegą, że ich maluch kocha rysowanie, to powinni się z tego radować. Badania udowodniły bowiem, że szkraby, które wykazują aktywność plastyczną, szybciej się później uczą i łatwiej odnajdują się w środowisku. Zatem łatwiej im nawiązywać kontakty i znaleźć swoje miejsce we wspólnocie. Zatem (pod tym linkiem) musimy oseskowi dać podstawowy zestaw małego artysty – papier, kolorowanki, farby i kredki. Artykuły plastyczne dla dzieci na szczęście nie są kosztowne i zapewne stać na nie każdego rodzica. Poza tym, jeśli cała rodzina wie o zainteresowaniach malca, to może mu robić właśnie takie podarunki na Mikołaja albo urodziny.

Miałeś szansę, aby tu przeczytać ciekawy artykuł? Chcesz więcej? Więc kliknij odnośnik i przenieś się na kolejną stronę z podobnymi wątkami.

Będzie to lepsze dla jego rozwoju, niż kolejna azjatycka zabawka. Rysowanie rozwija pomysłowość oraz wzbudza ciekawość świata. Szkrab pewnie szybciej aniżeli pozostałe dzieci nauczy się czytać i zostanie prymusem w klasie. Pamiętajmy jednak o tym, że dzieci uwielbiają kredki czy pędzelki gryźć. Zatem musimy wręczać mu artykuły, które mają odpowiedni atest Unii Europejskiej i są dopuszczone do kontaktu z dziećmi.

Prawda, będą one odrobinę droższe aniżeli ich odpowiedniki przywożone z Azji. Ale przynajmniej będziemy pewni, że nasze maleństwo nie będzie połykać wraz ze śliną jakiś toksycznych substancji.

, ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.