Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Czym jest aranżacja domu w modnym kierunku vintage?

11 października 2018
W ostatnim czasie trendy jest powracanie do przeszłości. Najpierw w latach dziewięćdziesiątych obserwowaliśmy rozkwit książek historycznych – półki księgarskie gięły się pod ciężarem publikacji o tej tematyce.

Dodatkowo telewizja emitowała wiele programów historycznych. Nie możne dziwić wobec tego fakt, iż ten trend przedostał się do szeroko pojętej mody. Kiedy jeszcze dołączymy sentyment za PRL-em, musiało tak być. Styl o którym mówimy nazywa się Vintage. Oznacza on tasowanie nowoczesnego ze starym. Może to być na przykład umiejętne kojarzenie współczesnego wnętrza pokoju z klasycznym żyrandolem, tak ażeby jedno z drugim współgrało. Doskonałym przykładem może tu być nader nowoczesny sprzęt HIFi a zewnątrz obudowany jak gdyby żywcem z antycznego radia . Na dodatek to wszystko ustawione w nowomodnym, połyskującym chromem salonie. Podobnie może być umeblowane każde wnętrze. Wyobraźmy sobie na przykład ekstra nowoczesny salon, po środku sufitu przytwierdzony jest żyrandole klasyczne zrobiony z kryształu.

Autor: Technolux

Albo też wystrój biblioteczki nowomodny (z laptopem, plazmą), a blisko tego stare pióro wieczne z śladami użytkowania, jednak nie zniszczone. Celem tych wszystkich zabiegów jest próba pojednania wody z ogniem, historii przynoszącej nam poczucie bezpieczeństwa z doznaniem komfortu, które daje nowoczesne wzornictwo i technologia. Budzi się taka oto myśl, iż w tym szalonym jak superszybki samolot odrzutowy współczesnym świecie, jest cokolwiek co nie przemija, chociażby to miało być tylko pióro pradziadka.

Dlatego zatem mogą z sobą w jednej alkierzy harmonijnie „koegzystować” lampki nocne nowoczesne i stare łóżko małżeńskie odziedziczone po babci. Oba te przedmioty, tak nowoczesna lampka nocna jak i łóżko po babuni pełnią swą rolę i wzajemnie się uzupełniają. Stare łoże przydaje pomieszczeniu charakteru a nowoczesna lampka nocna pozwala nam zaoszczędzić czas (nie musimy szukać nafty). Podobny styl można zastosować w łazience, gdzie nowoczesna wanna może udawać naznaczoną czasem wannę babci, zarazem oświetlać łazienkę będą współczesne plafony łazienkowe z żarówkami ledowymi. Niezmiernie ważne jest, ażeby wszystkie te elementy ze sobą współbrzmiały, uwypuklając wzajemnie swoje walory.

You Might Also Like