Ciekawe miejsca

Europa to bardzo ciekawy kontynent, który od wieków przyciąga do siebie rzeszy podróżników. Wieża Eiffla we Francji, Koloseum w Rzymie, czy Big Ben w Anglii, to chyba jedne z najlepiej rozpoznawalnych miejsc przez „nie europejskich” podróżników. Jak się jednak możemy przekonać nie tylko Europa środkowa i zachodnia ma coś do zaoferowania turystom. Takie kraje jak Polska, Ukraina czy Słowacja również posiadają ciekawe miejsca, które warto zobaczyć.

Osoby zainteresowane wydarzeniami II wojny światowej, na pewno nie przegapią okazji aby zwiedzić wilczy szaniec. Wilczy szaniec, to jedna z najbardziej znanych kwater Hitlera, w której skrywał się przez wiele dni w czasie II wojny światowej.Wilczy Szaniec znajduje się na ternie 250 hektarów i jest otoczony zasiekami z drutu kolczastego, a co kilka metrów możemy spotkać kilkumetrowe wieże obserwacyjne- całość stwarza ogromne wrażenie.

Każdy z królów rządzących naszym krajem zostawił po sobie pamiątkę, w postaci masywnych zamczysk, które na zawsze wtopiły się w krajobraz Polski. Zamki te były świadkiem wielkich historycznych wydarzeń. Jednym z nich jest jeden z najbardziej znanych zamków w Polsce, czyli Zamek w Malborku, a właściwie licząca 250 000 m³ ogromna twierdza obronna. Zamek począwszy od 1309, aż do naszych czasów kilkakrotnie zmieniał właściciela. Był siedzibą min: wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego i polskich królów. W czasie swojego istnienia twierdza w Malborku była wielokrotnie niszczona przez oprawców, i ponownie odbudowywana przez kolejnych właścicieli, co niewątpliwie miało ogromny wpływ na jego różnorodność stylów architektonicznych. Najcięższe straty zamek poniósł w czasie II wojny światowej, stał się, bowiem zasadniczym punktem oporu. Dzisiaj twierdza w Malborku, to jedna z największych atrakcji turystycznych i kulturowych w kraju nad Wisłą. Co roku zwiedza ją około 0.5 mln podróżników. Ze w względu na swą wartość historyczną został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Następnym zamkiem wartym do odwiedzenia jest Zamek Czocha. Duży zamek położony 105 km, na zachód od Wrocławia.Zamek ten, to nie tylko atrakcja turystyczna, ale również hotel, w którym można miło spędzić weekend. Ze względu na swoje niespotykane zdobienia na zamku gościły ekipy filmowe takich produkcji jak: Gdzie jest generał?, Wiedźmin, Legenda oraz seriali Tajemnica twierdzy szyfrów i Pierwsza Miłość.

Jeżeli zachęciliśmy was do odwiedzania Polskich zamków, zapraszamy również do Doliny Pałaców i Ogrodów. Dolina Pałaców i Ogrodów , to 100 km2, na których odnajdziemy 20 zamków i pałaców. Unikalność tego miejsca została zauważona przez Zarząd Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, który przyznał Dolinie Pałaców i Ogrodów pierwsze miejsce w kategorii- Najciekawsza Atrakcja Turystyczna Regionu – Turystyka Miejska lub Kulturowa. Dostatnio zdobione zameczki wraz z otaczającymi je krajobrazami zapewniają ogromne wrażenia. Zapraszamy do zwiedzania tej niesamowitej i mistycznej krainy.

Jeśli interesujesz się historią to na pewno zaciekawi cię Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej. Muzeum to jest jedyną tego typu placówką w Polsce, która zajmuje się dawnymi metodami niecenia ognia. Od ponad 40 lat muzeum zbiera i zabezpiecza przedmioty związane z nieceniem ogniem. Muzeum ma w posiadaniu różnego rodzaju zapalniczki: gazowe, kontowe, benzynowe, elektryczne, wśród przedmiotów możemy również wyszukać krzesiwa skałkowe, metalowe oraz etykiety z pudełek zapałek z kraju nad Wisłą i ze świata. Muzeum prowadzi wiele ciekawych wystaw np.: „Historia niecenia ognia” przedstawia różne metody niecenia ognia i przedmioty do tego wykorzystywane. Wystawę otwiera prezentacja krzesiw, od najbanalniejszych żelaznych, poprzez krzesiwa o atrakcyjnie zdobionych rękojeściach, aż po krzesiwa przypominające broń palną. „Świat etykiet” to kolejna ekspozycja, której tematem są etykiety pudełek od zapałek. Etykiety ukazały się w latach 80-tych XIX w. i od tego czasu są jednym z nośników informacji. Spełniają funkcję: nalepki towarowej, dekoracyjne lub zadania reklamowe, albo funkcję dekoracyjną.

Podobnym obiektem do Muzeum Filumenistycznego jest Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój. Muzeum Papiernictwa zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem zabytków związanych z drukarstwem. Obiekt muzealny może poszczycić się wieloma cennymi kolekcjami m.in.: największą w kraju kolekcją zabytkowych sit papierniczych i papierów ze znakami wodnymi, kolekcją wzorników papierów i wyrobów papierowych, dawnymi maszynami wykorzystywanymi w papiernictwie i drukarstwie, jedną z ciekawszych w Europie kolekcji przyrządów do badania właściwości papieru.

Jeżeli jednak nie interesują cię wyprawy po muzeach i starych zamkach, a twoim żywiołem są wycieczki po górach możesz wybrać się w Góry Stołowe. Główne atrakcje, jakie oferują te zakątki, to okolice Szczelińca Wielkiego, Błędnych Skał i Skalnych Grzybów. Te tereny najbardziej oblegane są w okresie letnim przez zwiedzających, zatem radzimy wybrać się tam w odmiennych czasie – a warto, ponieważ w tym miejscu natura pozostawiła po sobie niespotykane ślady. Białe skały, Sklane Grzyby czy też Torfowisko Batorowskie to obiekty mniej odwiedzane przez turystów, dlatego jeżeli cenisz spokój i ciszę śmiało możesz się pakować i przyjeżdżać do Gór Stołowych.

Jeśli zdecydujesz się wstąpić w te tereny koniecznie musisz wpaść do małej mieściny Srebrna Góra. Wyszukasz tam bardzo dużo niespotykanych nigdzie indziej atrakcji turystycznych. Ciekawe i bogate budownictwo przyciąga zwiedzających z całej Polski, dzięki rozbudowanej bazie hoteli, każdy odnajdzie miejsce noclegowe odpowiadające zarówno zasobności portfela jak i wymaganiom. Miejscowość Srebrna Góra położona jest w pięknej i malowniczej dolinie, co jest kolejnym argumentem przemawiającym za tym aby przyjechać do tej pięknej wioski. Główną i najcenniejszą atrakcją Srebrnej Góry jest Twierdza Srebrnogórska. Twierdza została zbudowana w latach 1765-1777, głównie dzięki mozolnej pracy okolicznych mieszkańców, jak się jednak okazało praca nie poszła na marne. Stawiana z wielkim zaangażowaniem budowla przyniosła regionowi Srebrnej Góry bardzo dużo cennych i przydatnych budynków między innymi:tartaki, wapienniki. Twierdza jest jedyną w swoim rodzaju, jest największą tego typu budowlą w Europie, jej historyczne znaczenie potwierdziły 14 kwietnia 2008 roku polskie władze ogłaszając Twierdzę Srebrnogórską za pomnik historii.

Następnym interesującym miejscem do odwiedzenia w polskich górach to Jaskinia Niedźwiedzia mieszcząca się w Kotlinie Kłodzkiej. Jaskinia oferuje bardzo dużo ciekawych zjawisk przyrodniczych, stalaktyty, stalagmity czy pola ryżowe możemy spotkać na każdym kroku, ponadto jaskinię zamieszkują nietoperze oraz liczne bezkręgowce. Jaskinie mierzą około 2 km długości, zatem jest, gdzie chodzić. Zwiedzanie jest bardzo miłe i przyjemne, dobrze oświetlone ścieżki, wygodne chodniki, wszystkie te udogodnienia przyciągają setki turystów.

Jednym z najpiękniejszych miejsc w raju nad Wisłą wartych odwiedzenie jest Zakopane i jego rejon. Polskie góry oferują bardzo dużo atrakcji, które każdy szanujący się turysta winien poznać. Krupówki, Giewont czy Morskie Oko to tylko niektóre z ciekawych miejsc, które warto zwiedzić.

Nie czekaj – jeżeli chcesz przeczytać dalsze wpisy (http://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/tours.php) na ten niebywale ciekawy temat, to kliknij w link poniżej i przeloguj się do następnego artykułu.

Liczne i bardzo dobrze przygotowane ścieżki zachęcają do długich wypraw w góry. To miejsce co roku przyciąga mnóstwo zwiedzających niezależnie od aktualnej pory roku, ponieważ zawsze jest co robić. Dzięki bardzo dobrze przygotowanej bazie hotelów, z noclegiem nie ma kłopotów wystarczy kilka dni wcześniej zaklepać miejsce hotelowe. W Zakopanem odnajdziesz Pokoje i hotele w każdej cenie, zależnie od oferowanego wyposażenia oraz oferowanych usług. Masaże, jacuzzi, basen, sauny bilard, internet w pokoju czy coraz modniejsze hair salons to już standard, dla dużej liczby hoteli. Oczywiście będąc w w tym mieście, nie można przegapić zwiedzenia jednego z najpopularniejszych jezior w kraju nas Wisłą czyli Morskie Oko, które jest chyba jednym z najbardziej ciekawszych zjawisk występujących w polskich Tatrach.

Jadąc z północnej Polski do Zakopanego warto wstąpić do małego miasteczka położonego niedaleko Krakowa. Wieliczka, bo o tym miejscu mowa, mimo iż nie jest za dużym miastem, przyciąga co roku wiele tysięcy zwiedzających. Wszystko to za sprawą bardzo starej i bardzo znanej kopalni. Wieliczka kopalnia soli, wielu polaków Wieliczkę kojarzy właśnie z kopalnią soli, i nie ma co się dziwić, bo jest gdzie zwiedzać. Bardzo dużo malowniczych grot utworzonych przez naturę, oraz kilkudziesięciu pokoleń górników, to tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez to miejsce. Zatem jeżeli będziesz przejeżdżać przez Wieliczkę warto choćby na chwilę zatrzymać się w kopalni soli i zwiedzić to urokliwe i pełne tajemnic miejsce.

Widziałeś już wszystkie atrakcje turystyczne w Polsce? Koniecznie musisz zwiedzić małą wysepkę oddaloną 100 km od wybrzeża Polski. Bornholm, to mała i urokliwa duńska wyspa, która przyciąga co rok wielu miłośników turystyki chcących zaznać ukojenia. Na wyspę można dostać się drogą morską ze Świnoujścia i Kołobrzegu, lub samolotem. Na wysepce znajdziemy wiele atrakcji – przede wszystkim związanych z aktywnym wypoczynkiem – miłośnicy windsurfingu i kitesurfingu na pewno się nie zawiodą. Dzięki rozłożonym po całej wysepce ścieżką rowerowym oraz trasą do wędrówek pieszych będziemy w stanie odwiedzić każdy jej zakątek . Baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta, w ofercie znajdziemy hotele, pensjonaty, schroniska młodzieżowe oraz pola namiotowe – więc każdy wyszuka coś interesującego i w ciekawej cenie.

Jeśli znasz wszystkie, te interesujące, możesz zwiedzić Ukraińskie Karpaty, które również oferują wiele atrakcyjnych szlaków, którymi może podążyć każdy wycieczkowicz. Czarnohora to jedno z najciekawszych pasm górskich na Ukrainie, w którym znajduje się najwyższy szczyt Ukrainy Howerla. noclegi podlasie Brebeniaskuł czy też Jeziorko Niesamowite, to jedne z najczęściej obleganych miejsc w tej części gór. Przepiękne rozległe doliny, turnie skalne, i wyrzeźbione przez lodowce małe jeziora to cechy, które są charakterystyczne dla tego miejsca.

Jeśli zdecydujemy się na wyprawę w ukraińskie góry, obligatoryjnie powinniśmy zwiedzić Karpaty Marmaroskie. Karpaty Marmaroskie, to stare góry rozciągnięte od Rumunii po Ukrainę. Długość głównego grzbietu wynosi ok 90 km. Ze względu na swoją unikalną budowę geologiczną, najwyższe szczyty ułożone są na skrajnych pasmach, a nie jak zazwyczaj jest w głównym grzbiecie.Najwyższym szczytem jest Farakuł (Fărcăul) wznoszący się na 1961 m. n.p.m. Góry składają się są z fliszu karpackiego, wapiennych skał i dolomitu, a także skał pochodzenia wulkanicznego.

Wbrew pozorom, góry to nie tylko wycieczki po szczytach i podziwianie pięknego krajobrazu. Nasi południowi wymyślili coś co przyciąga do ich kraju setki turystów- Tatralandia. Ten Aquapark, to jeden z największych kompleksów basenowych w Europie. Ściągają tam turyści niemal z każdego zakamarka Europy, co świadczy o tym, iż Tatralandia okazała się strzałem w dziesiątkę. Słowacy udowodnili, że z odrobiną chęci i dobrym pomysłem, nawet w małym mieście (Liptowski Mikulasz) można wykonaćprojekt na skalę Europy.

Jeżeli poszukujesz niepowtarzalnych miejsc koniecznie musisz odwiedzić wyjątkowe miejsce w Stanach Zjednoczonych, a mianowicie Wielki Kanion. Wielki Kanion zdecydowanie zasługuje na miano cudu świata, rzeźbiony przez wiele milionów lat kanion znają chyba wszyscy. Wielki Kanion jest chyba najpiękniejszym i najbardziej znanym cudem natury w USA i na naszejkuli. Co roku zjeżdża tam około 4 mln turystów chcących zapoznać się z tym niesamowitym miejscem, i nie ma co się dziwić ponieważ rozmiary tego Kanionu są niezwykłe (349 km długości, w najgłębszym miejscu aż 2133 metrów głębokości, jego szerokość waha się od około 800 metrów w najwęższym miejscu do 29 kilometrów w najszerszym). Okolica tego miejsca oferuje dużo form zwiedzania – samolot czy wędrówka piesza to tylko niektóre z nich (wszystko zależy od grubości portfela.)Piękno natury powstające przez dziesiątki milionów lat widać na każdym kroku, zatem jeśli kiedykolwiek będziecie mieli okazję zwiedzić Wielki Kanion, nie zmarnujcie jej.

Related posts

Szukasz ciekawego hobby? Zacznij jeździć konno

Każdy z nas musi uprawiać jakiś sport, nawet jeżeli posiada nienaganną figurę. Zwiększa to naszą odporność, polepsza kondycję a także rozwija tkankę mięśniową. Lecz najwłaściwsze są te rodzaje aktywności ruchowej, które pomagają nam spędzać godziny na otwartym powietrzu. Ważniejszą z nich jest właśnie jazda konna. Jeśli pragniesz nauczyć się tej dyscypliny, na peryferiach Warszawy znajdziesz kilka odpowiednich szkół, w których również będziesz mógł zorganizować kulig.

Jaki sylwester Jelenia Gora może nam zaoferować?

Jeśli pragniemy otrzymać pewność, że ta najważniejsza noc w roku, będzie niesamowitym przeżyciem, to powinniśmy otrzymać gwarancję, że pragniemy sylwester spędzić w miejscu, w którym powiedzą, jak to wszystko przyszykować.

Masz w planach urlop? Czekają na ciebie noclegi w Zakopanem

Słońce, relaks, wylegiwanie w łóżku do późna i przebywanie na świeżym powietrzu – któż nie myśli o takich chwilach? Przydarzają się niestety wyłącznie w trakcie weekendu bądź urlopu, jakiego niestety nie mamy zbyt dużo i musimy nim rozumnie gospodarować, aby starczyło na wszystko, co sobie zamierzyliśmy. Jeśli i ty potrzebujesz już wypoczynku, wybierz Zakopane.

Latest posts

Szukasz ciekawego hobby? Zacznij jeździć konno

Każdy z nas musi uprawiać jakiś sport, nawet jeżeli posiada nienaganną figurę. Zwiększa to naszą odporność, polepsza kondycję a także rozwija tkankę mięśniową. Lecz najwłaściwsze są te rodzaje aktywności ruchowej, które pomagają nam spędzać godziny na otwartym powietrzu. Ważniejszą z nich jest właśnie jazda konna. Jeśli pragniesz nauczyć się tej dyscypliny, na peryferiach Warszawy znajdziesz kilka odpowiednich szkół, w których również będziesz mógł zorganizować kulig.

Czy wielkopowierzchniowe ogłoszenia reklamowe znikną z większych miejscowości? Alternatywne sposoby reklamy.

Od pewnego czasu mówi się o pomyśle zastosowania ustawy zakazującej montowania dużych reklam w centrach miast. Argumenty brzmią na naprawdę ważne - psują piękno miast, przesłaniają ładne kamienice, stare miasto, są podświetlane jasnymi światłami, które nie pozwalają zasnąć mieszkańcom. Każdy płot, balustrada czy nawet przystanek zamieniają się w słupy ogłoszeniowe. Idąc po chodnikach omijamy potykacze z ogłoszeniami lokalnych przedsiębiorców. Jednak przedmieścia też nie wyglądają korzystniej – jadąc drogami krajowymi na poboczu widzimy to samo – wolnostojące reklamy o różnej wielkości. Jakie inne formy reklamy zaistnieją i wyjdą na pierwszy plan gdy zupełnie usuniemy banery?

Wrocławskie biuro rachunkowe a rozbudowana oferta spełniają oczekiwania konsumentów na rynku

Klienci chcieliby w pierwszej kolejności decydować się na wielokrotnie sprawdzane przez innych oraz polecane na szeroką skalę propozycje. Nieocenione opcje, jakie już teraz daje biuro rachunkowe Wrocław podkreśla na każdym kroku. Dzięki znacznemu zaangażowaniu naszych specjalistów tworzone są rozwiązania szyte na miarę. Wybór niezwykle docenianych opcji przesądza o sukcesie, o czym świetnie wiedzą zarówno klienci, jak i pracujący na nasz sukces eksperci. Niskie ceny oraz różnorodne oferty dostępne są od ręki.

Jaki sylwester Jelenia Gora może nam zaoferować?

Jeśli pragniemy otrzymać pewność, że ta najważniejsza noc w roku, będzie niesamowitym przeżyciem, to powinniśmy otrzymać gwarancję, że pragniemy sylwester spędzić w miejscu, w którym powiedzą, jak to wszystko przyszykować.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*