Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

W jaki sposób otworzyć hotel?

23 stycznia 2021
Rozmyślasz o otwarciu małego hoteliku albo pensjonatu, ale lękasz się ogromu formalności do zorganizowania? Na darmo! Ów biznes nie jest obwarowany zezwoleniami a jedynie ustawą o turystyce.
Ostatnie lata pokazują ciągły wzrost inwestycji na hotelarskim rynku.

Duża kawalerka ze ścianką działową

Autor: Unique Hotels
Źródło: http://www.flickr.com
Acz na znaczeniu straciły hotele z wysokiego segmentu, w tym szczególnie z pięcioma gwiazdkami, tendencję wzrostową spostrzec możemy wśród hoteli ekonomicznych. Jak pokazują analizy rynku, przez wzgląd na stosunkowo małe nakłady kosztów oraz dosyć szybki zwrot nakładów właśnie owe obiekty stanowią dzisiaj interesujące inwestycje. Profesjonaliści mówią o coraz lepszej koniunkturze. Z pewnością dlatego, iż podróżujemy i będziemy to robić często, a do tego będzie łatwiej, albowiem przybywa dobrej jakości dróg.
festiwale

Autor: Huta Szkła Kryształowego Julia w
Kto nie potrafi patrzeć w przyszłość, będzie miał problemy. Bo już na wstępie musimy wyszukać niszę na rynku. Zadać sobie pytanie, jacy goście będą przyjeżdżać do naszej miejscowości bądź regionu. Zależą od tego usytuowanie, wielkość hoteliku i jego charakter. Przewidując, musimy również brać pod uwagę, iż konferencyjny hotel nie może liczyć trzydziestu pokoi, albowiem nie zarobi na siebie.

Chcesz poznać inne tak samo przydatne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj, a na pewno nie odczujesz zawodu.

Ważny jest też standard, także przez wzgląd na możliwą późniejszą sprzedaż obiektu.

Dobry biznesplan obejmuje: analizę strategiczną biznesu, zakres prac inwestycyjnych (całościowy koszt inwestycji od kupna hotelu po koszt kredytu), strategię promocji, a również przewidywania: sprzedaży oraz zakładanych kosztów oraz wyniku na operacyjnej działalności. W biznesplanie ująć powinniśmy wszelkie koszty, sporo kosztował będzie na przykład program hotelowy, który będzie ci z pewnością potrzebny.

You Might Also Like