Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Co to jest kurs na drona, jakie są certyfikaty umiejętności i czym są one podyktowane?

8 lutego 2021
XXI wiek przynosi wiele różnych nowinek technicznych, które z biegiem czasu stały się wręcz wielokrotnie instrumentem pracy wielu osób. Dla przykładu takowe drony, czyli małe sprzęty latające, wielokrotnie mające kamerę i obsługiwane przy pomocy zdalnego sterownia.
Bardzo wielokrotnie wykorzystywane są przez różne agencje reklamowe, jakie mogłyby za ich sprawą na własną rękę nakręcić film pokazujący przykładowo teren takiej spółki czy przyjęcia z tak zwanego lotu ptaszka.

Innym przykładem, gdzie drony mają swe zastosowanie są biura nieruchomości, które mogą w ten wariant przedstawić proponowaną posiadłość. Wszakże nie każda persona mogłaby być operatorem takiego urządzenia. Musi albowiem odbyć kurs na drona, a więc mieć specjalne uprawnienia.wejdź tu jedzenie dla psa jedzenie dla psaJest tak dlatego, gdyż jego obsługiwanie wymaga dużego doświadczenia oraz roztropności. „Kierowanie” drona może odbywać się za sprawą specjalnych binokli, które ukazują obraz z kamerek zamontowanych na tym latającym sprzęcie. Całkiem tak, jakby jego operator był np. na wysokości np. kilkunastu metrów.
rozwój

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
A co to jest w rzeczywistości takowy kurs na drona? Umożliwia on uzyskanie świadectwa kwalifikacji UAVO, zatem z j. angielskiego Unmanned Aerial Vehicle Operator (operator bezzałogowego statku powietrznego). Są 3 uprawnienia w granicach UAVO: VLOS, BVLOS oraz INS. Dwa wstępne dotyczą obsługiwania drona w i poza zasięgiem widzenia, trzecie, INS, to uprawnienia instruktorskie.

Należałoby dodać, że najpopularniejsze przeszkolenie jest wymagane do zdobywania certyfikatu kwalifikacji UAVO VLOS oraz było podyktowane najnowszym rozporządzeniem z dziewiętnastego września 2016r.

You Might Also Like