Dobrze chroniony dom, jaki to? Przede wszystkim musimy pamiętać o mocnych i antywłamaniowych drzwiach

Nasze mieszkanie z marzeń, wystrojone tak jak pragniemy, czujemy się w nim fajnie, posiadamy opiekuńczą rodzinę i… Jednak, odczuwamy, że coś nie do końca pasuje. Owszem, obawiamy się to wszystko utracić, a że nie odczuwamy do końca pewnie myślimy, co można by zrobić, by było bardziej pewnie. Najważniejsze w tej kwestii są najlepiej dobrane drzwi zewnętrzne. Pamiętajmy, że w tym temacie nie powinniśmy oszczędzać, gdyż właściwe drzwi wejściowe to gwarancja naszego spokoju i odpowiedniego samopoczucia.

Zresztą, ponieważ przeanalizujemy statystyki policyjne to bez trudu dojdziemy do wniosku, że droga przeciętnego włamywacza rozpoczyna się od niewystarczająco bezpiecznych drzwi. Stąd również ten element wyposażenia naszego domu musi być odpowiednio dobrany. Jednocześnie, właściwe drzwi wejściowe to trudna do pokonania przeszkoda nie tylko dla włamywaczy, lecz też dla pożarów, zimna czy innych nieprzyjemnych zdarzeń.

Geometryczny szyk

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Na co zwrócić uwagę przy wyborze. Najbardziej istotna jest klasa drzwi. Nim trafią na rynek muszą dostać swego rodzaju rekomendacje, jaka zapewnia im na przekroczenie „granicy” sklepu. Najistotniejszym dokumentem jest atest Instytutu Technologii Budowlanej. Mocne drzwi to też certyfikat, który w naszym kraju nadawany jest na podstawie dokumentów europejskiej normy. Jak się testuje drzwi i nadaje się im certyfikaty? Drzwi zostają poddane próbie z wykorzystaniem narzędzi i metod znanych wśród włamywaczy. Muszą wytrzymać napór w danym czasie, wtedy otrzymują certyfikat cu tr 012 2011 (pod tym adresem->: odkryj stronę). Stosowane są drzwi klas 1 – 4.

1 to drzwi zwykłe, czyli takie, jakie są w stanie wytrzymać włamanie, gdy włamywacz korzysta jedynie z siły fizycznej. 2 to drzwi o podwyższonej wytrzymałości. Tak samo jak w jedynce są wytrzymałe na sił fizyczną, lecz też na podstawowe narzędzia. Trójka to drzwi antywłamaniowe – są wytrzymałe na proste narzędzia, lecz również są w stanie wytrzymać napór bardziej niebezpiecznych i mocniejszych narzędzi typu łom. I w końcu, czwórka to też drzwi antywłamaniowe, lecz jeszcze bardziej profesjonalne. Są perfekcyjną zaporą dla profesjonalnych włamywaczy wyposażonych w łomy, wiertarki czy śrubokręty. Gdzie kupić takie drzwi? Najbardziej korzystnie w internecie wpisując właściwe frazy, jak drzwi Wrocław.

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.