Czemu właściwa izolacja drgań ma takie znaczenie do prawidłowego działania urządzeń, jak prawidłowo dobrać wibroizolatory.

Większość urządzeń i maszyn musi być dobrze przymocowana do podłoża. Zagwarantuje to nie tylko odpowiednią pracę takiego urządzenia, lecz również bezpieczeństwo pracujących tam ludzi.

zdjęcia
reklama zewnętrzna

Autor: Andy Atzert
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz w czasie działania powstają najróżniejsze wibracje i drgania, które mogą spowodować różne problemy.

Zaintrygował Cię taki wpis? Jeżeli tak, to na pewno zainteresuje Cię także ten ważny link – on nawiązuje do opisywanej tematyki.

Są w pierwszej kolejności zagrożeniem dla konstrukcyjnych elementów obiektów, mogąc nawet być powodem ich uszkodzenia. Dodatkowo niekorzystnie wpływają na bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz pracę innych maszyn. Dlatego też przy instalacji różnych urządzeń powinno się zadbać o to, aby w możliwie jak najlepszy sposób ograniczyć występujące drgania. Można do tego celu przykładowo zastosować wibroizolatory, to znaczy poduszki gumowe z metalowymi wzmocnieniami.

napój

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com
Wibroizolatory wykorzystywane są obecnie w dużej ilości gałęzi przemysłu, na przykład budowlanym sprzęcie, urządzeniach hydraulicznych czy produkcyjnych. Żeby dobrze spełniały swoje zadanie muszą być odpowiednio dobrane pod względem wielkości, twardości gumy i innych parametrów. Przede wszystkim należy ustalić rodzaj maszyny i sposób jej montażu do podłogi. Ważny będzie tu również jej ciężar i ilość punktów mocujących, co pozwoli na określenie jednostkowych obciążeń.

Kolejnym parametrem ważnym przy wyborze wibroizolatorów jest częstotliwość drgań instalowanego urządzenia, tu uwzględnia się między innymi prędkość obrotową Silnika zasilającego. Należy też zwrócić uwagę na to, czy w miejscu w którym urządzenie będzie pracowało nie występują jakieś mniej korzystne czynniki.

, ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.