”Miasto stu mostów” oczami przyjezdnych. Nietypowa mapka miasta

Na południe Polski przyjeżdża duża ilość zagranicznych gości. Czasami z czystej ciekawości, typowo wczasowo, czasem żeby uczyć się czy pracować zawodowo. Jakie miasta Polski południowej wybierają najczęściej? Bliski zachodowi, poukładany Wrocław albo stary i piękny Kraków. W miastach tych nie tylko można szybko się zaaklimatyzować, ale także tuż po wyjeździe szybko za nimi zatęsknić.

miasto nocą

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjazd do Wrocławia najczęściej wybiera się świadomie, ponieważ miasto to przoduje nie tylko w kulturze czy w rozwoju gospodarczym, lecz jest również pozytywnie nastawione na obcokrajowców i ma ogromnie szeroką pulę atrakcji, sporą bazę noclegową i duży wybór punktów gastronomicznych i imprezowych. Osoby, które przyjeżdżają w ramach systemu wymiany studentów, najczęściej cieszą się sporą ilością wolnego czasu na poznawanie miasta, imprezy i aklimatyzację.

Atrakcyjna wiadomość? Jeśli tak myślisz, ponadto sprawdź ten odsyłacz – znajdziesz znacznie więcej w ofercie, która dotyczy rozpatrywanej tu problematyki.

Czasami uczelnia organizuje wycieczki po okolicy i spacery pod okiem przewodnika po mieście, lecz własną mapę studenckiego życia przyjezdni robią sami lub z ogromną pomocą polskich przyjaciół. Czasem też wpisują po prostu „what to see in Wroclaw” i wybierają z listy ciekawsze miejsca – węcej dowiesz się na stronie. Ludzie, którzy przyjechali się tu uczyć, mogą zorganizować sobie wyprawy po Wrocławiu szlakiem miejscowych krasnali lub do podbijania Wrocławia wykorzystać rowerki miejskie obsługiwane przez karty miejskiej.

ratusz

Autor: lumiere
Osoby, które nastawione są na pracę, na pewno chętnie odsapną po niej w jednej z klimatycznych kawiarenek lub jadłodajni w rynku czy też na Placu Solnym albo zajrzą do okolicznych, dużych parków z siłowniami na świeżym powietrzu. Ogród japoński również cieszy się dużym powodzeniem, zwłaszcza w sezonie, a w ocienionych alejach można naprawdę zapomnieć o całym świecie i poczuć się dobrze. Jeśli naszego zagranicznego gościa interesuje architektoniczny krajobraz miasta, możemy wziąć go na oglądanie centrum, kościółków i kamienic oraz spacerek po deptakach na Ostrowie Tumskim.

Na oglądaniu miasta i realnym odpowiadaniu na pytanie „what to see in Wroclaw”, można spędzić bardzo wiele dni, a i tak nie można stwierdzić, że to już koniec. To miasto szeroko otwarte dla wszystkich.

, , ,

Related posts

Czy atrakcyjna baza noclegowa jest konieczna w wakacyjnych podróżach?

Raczej każda rodzina w naszym kraju przed okresem wakacyjnym staje przed próbą odpowiedzi na poważne pytanie, związane z określeniem celu podróży tak, by uszczęśliwić każdego jej uczestnika. Przeważnie zupełnie odmienne wymagania mają pary bezdzietne, które posiadają jeszcze zupełną wolność w wyborze celu podróży i którym nie są straszne mniej komfortowe warunki noclegowe, jednak te rodziny, w których pojawiły się już dzieci (przede wszystkim jeśli są już one starsze) muszą poszukiwać takiej bazy wypadowej, która zapewni również należyty komfort i bezpieczeństwo.

Co wypada zwiedzić w niezwykłym Wrocławiu? Z czego jest znane to miasto?

Wrocław uznawany jest za jedno z najbardziej uroczych miast w naszym kraju. Z chęcią przyjeżdżają do niego Polacy, a także osoby z innych krajów. „Wrocław zwiedzanie”, „Wrocław ciekawe miejsca” czy „interesujące miejsca we Wrocławiu” to frazy bardzo często wpisywane w wyszukiwarkę internetową. Dlaczego? Bo jest to jedno z najbardziej rozpowszechnionych miejsc w Polsce, w którym zobaczyć i przeżyć można bez dwóch zdań bardzo wiele.

Sposób na niepłodność

In vitro – częstokroć jedyna możliwość na swe potomstwo - jest dość długim, a tym samym stresującym przebiegiem. Jednak pary, jakie zostały szczęśliwymi rodzicami dzięki procedurze in vitro, mawiają jednomyślnie, iż warto przetrwać ów etap, aby w końcu cieszyć się wytęsknioną brzemiennością.

Jak zorganizować biznesowe meetingi branżowe?

Wiele przedsiębiorstw posiada taką metodykę działania, że raz na jakiś czas przeprowadza różnego gatunku meetingi, lub warsztaty dla własnych przedstawicieli na wszystkich stanowiskach w firmie. Takie firmy zdają sobie sprawę z tego, iż w takich warsztatach drzemie wielka moc i iż są one znakomitym sposobem na wprowadzanie innowacji przy jednoczesnym motywowaniu pracowników.

Zwiedź Polskę czyli co ciekawego zaoferować może nasz kraj zagranicznym turystom.

Często się mówi, że chwali się co mają inni, a nie zna swojego, i jest w tym dużo racji. Jako świetny przykład posłużą turyści, którzy zachwycają się innymi krajami, ich kulturą i zabytkami, a zupełnie nie chcą poznać tego, co zaproponować może nasz kraj. A zaoferować może naprawdę dużo, o czym przecież można się przekonać, gdy zacznie się go poznawać. Niestety cały czas wiele osób woli to, co zagraniczne, nie chce się ani trochę zaangażować w rodzimą turystykę, a na słowa poznaj Polskę reaguje w najlepszym przypadku obojętnością.

Wspaniały, letni weekend nad jeziorem

Polacy na przestrzeni minionej dekady jeździli zagranicę intensywniej niż do tej pory, za sprawą niedrogich linii samolotowych, które proponują loty w bardzo przystępnych cenach.

Latest posts

Elektroniczne sklepy proponujące godną uwagi odzież dla osób z nadwagą

Osoby za znaczną nadwagą najczęściej mają problem z zakupem właściwej odzieży. Zwykłe stacjonarne sklepy prawie zawsze udostępniają najczęściej wybierane rozmiary, nie spełniając preferencji puszystych klientów. Na szczęście w wirtualnej przestrzeni działa wiele internetowych sklepów, jakie specjalizują się głównie w sprzedaży ubrań XXL.

Do czego wykorzystuje się siłowniki liniowe z napędem elektrycznym, jaka jest ich budowa.

Jednym z ważniejszych podzespołów systemów napędu są najróżniejsze liniowe siłowniki. Będą one pozwalać na szybkie i dynamiczne przesuwanie roboczego elementu, a równocześnie charakteryzują się naprawdę dużą precyzją funkcjonowania. W praktyTce nie ma chyba branży, jaka w jakimś stopniu nie korzystałaby z tych urządzeń, ze względu na swoje właściwości świetnie będą się one sprawdzać w różnych urządzeniach.

Franczyza apteki – czy to dobra transakcja?

Założenie apteki jest wymagającym pracy oraz dość czasochłonnym zadaniem. Może trwać nawet do kilkunastu tygodni, a jednym z najważniejszych elementów działania jest dopasowanie lokalu do generalnie wymaganych zaleceń. Osoby zainteresowane założeniem apteki niejednokrotnie decydują się na franczyzę. Czy to sprzyjające wyjście?

Czy atrakcyjna baza noclegowa jest konieczna w wakacyjnych podróżach?

Raczej każda rodzina w naszym kraju przed okresem wakacyjnym staje przed próbą odpowiedzi na poważne pytanie, związane z określeniem celu podróży tak, by uszczęśliwić każdego jej uczestnika. Przeważnie zupełnie odmienne wymagania mają pary bezdzietne, które posiadają jeszcze zupełną wolność w wyborze celu podróży i którym nie są straszne mniej komfortowe warunki noclegowe, jednak te rodziny, w których pojawiły się już dzieci (przede wszystkim jeśli są już one starsze) muszą poszukiwać takiej bazy wypadowej, która zapewni również należyty komfort i bezpieczeństwo.

Jaki ma być nadchodzący rok dla firm budowlanych?

Miejscowy rynek sprzedaży mieszkań wciąż ulega ciągłym zmianom. Jak grzyby po deszczu tworzą się kolejne osiedla. Wystarczy sprawdzić w Internecie, jak duża jest obecnie ilość ofert sprzedaży. Wpisując chociażby "mieszkania Wrocław", dostaje się setki stron ogłaszających się agentów nieruchomości jak i jednostkowych klientów. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie brak kupujących. Ludzie są zachowawczy przy podejmowaniu długofalowych zobowiązań finansowych majątkowych, w szczególności takich, które w znaczący sposób przetrzebią ich portfel. Dziś miesięczna spłata kredytu hipotecznego to w większości wypadków 1800-2000zł, a niepewność szybkiego ożywienia gospodarczego nie pomaga ostatecznym ustaleniom.