”Miasto stu mostów” oczami przyjezdnych. Nietypowa mapka miasta

Na południe Polski przyjeżdża duża ilość zagranicznych gości. Czasami z czystej ciekawości, typowo wczasowo, czasem żeby uczyć się czy pracować zawodowo. Jakie miasta Polski południowej wybierają najczęściej? Bliski zachodowi, poukładany Wrocław albo stary i piękny Kraków. W miastach tych nie tylko można szybko się zaaklimatyzować, ale także tuż po wyjeździe szybko za nimi zatęsknić.

miasto nocą

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjazd do Wrocławia najczęściej wybiera się świadomie, ponieważ miasto to przoduje nie tylko w kulturze czy w rozwoju gospodarczym, lecz jest również pozytywnie nastawione na obcokrajowców i ma ogromnie szeroką pulę atrakcji, sporą bazę noclegową i duży wybór punktów gastronomicznych i imprezowych. Osoby, które przyjeżdżają w ramach systemu wymiany studentów, najczęściej cieszą się sporą ilością wolnego czasu na poznawanie miasta, imprezy i aklimatyzację.

Atrakcyjna wiadomość? Jeśli tak myślisz, ponadto sprawdź ten odsyłacz – znajdziesz znacznie więcej w ofercie, która dotyczy rozpatrywanej tu problematyki.

Czasami uczelnia organizuje wycieczki po okolicy i spacery pod okiem przewodnika po mieście, lecz własną mapę studenckiego życia przyjezdni robią sami lub z ogromną pomocą polskich przyjaciół. Czasem też wpisują po prostu „what to see in Wroclaw” i wybierają z listy ciekawsze miejsca – węcej dowiesz się na stronie. Ludzie, którzy przyjechali się tu uczyć, mogą zorganizować sobie wyprawy po Wrocławiu szlakiem miejscowych krasnali lub do podbijania Wrocławia wykorzystać rowerki miejskie obsługiwane przez karty miejskiej.

ratusz

Autor: lumiere
Osoby, które nastawione są na pracę, na pewno chętnie odsapną po niej w jednej z klimatycznych kawiarenek lub jadłodajni w rynku czy też na Placu Solnym albo zajrzą do okolicznych, dużych parków z siłowniami na świeżym powietrzu. Ogród japoński również cieszy się dużym powodzeniem, zwłaszcza w sezonie, a w ocienionych alejach można naprawdę zapomnieć o całym świecie i poczuć się dobrze. Jeśli naszego zagranicznego gościa interesuje architektoniczny krajobraz miasta, możemy wziąć go na oglądanie centrum, kościółków i kamienic oraz spacerek po deptakach na Ostrowie Tumskim.

Na oglądaniu miasta i realnym odpowiadaniu na pytanie „what to see in Wroclaw”, można spędzić bardzo wiele dni, a i tak nie można stwierdzić, że to już koniec. To miasto szeroko otwarte dla wszystkich.

, , ,

Related posts

Wybór tylko godnych zaufania opcji

Wśród szczególnie korzystnych możliwości nocowania w ciekawych rejonach Polski wyszukać można te w stu procentach odpowiednie dla nas. Wypróbowane rozwiązania trafiają idealnie w dzisiejsze wymogi klientów, natomiast oferta noclegowa ciągle się poszerza.

Wypoczynek na Mazurach 2016

Mazury to świetne miejsce, aby odpocząć, złapać kontakt z naturą i spędzić wakacje. Dzięki pięknu naturalnego otoczenia, czystemu powietrzu oraz wielości zabytków i atrakcji, które czekają na turystów, Mazury co roku przyciągają tłumy, które niezwykle chętnie przyjeżdżają do tego uroczego zakątka naszego kraju.

Przetestowane obuwie do misji specjalnych. Czym się kierować przy ich zakupie?

Niemal każda kobieta w swej garderobie piękne buty na co dzień, luksusowe szpilki na duże wyjścia, baletki, czasem także parę par butów sportowych. Jednakże nie każda ma obuwie specjalistyczne, przydatne przy uprawianiu sportów (wspinaczka, jazda konna) lub zimowe buty traperki na ekstremalnie niskie temperatury. Jakimi zasadami się kierować przy zakupie takich butów?

Malediwy – stosunkowo droga, ale jaka piękna egzotyka!

Należy się streszczać, bo niestety jest całkiem możliwe, że za kilkadziesiąt lat Malediwy po prostu znikną z powierzchni naszej planety. Być może nie będzie tak beznadziejnie, w końcu to byłaby katastrofa, ale to w sumie rewelacyjna "wymówka" dla osób, które pragną ujrzeć ten malutki kraj, lecz z różnego rodzaju przyczyn wybierają Włochy, Międzyzdroje albo Tunezję.

Latest posts

Kiedy przeprowadza się USG kolana?

USG kolana to powszechnie stosowane badanie, które pozwala na prawidłową diagnozę dolegliwości zwyrodnieniowych, urazów mających miejsce w obrębie kolana czy dolegliwości reumatoidalnych.

Wybór tylko godnych zaufania opcji

Wśród szczególnie korzystnych możliwości nocowania w ciekawych rejonach Polski wyszukać można te w stu procentach odpowiednie dla nas. Wypróbowane rozwiązania trafiają idealnie w dzisiejsze wymogi klientów, natomiast oferta noclegowa ciągle się poszerza.

Reklama w internecie to obecnie najlepsza możliwość dotarcia ze swoją ofertą do szerokiej grupy konsumentów. Właściwie zaprojektowana strona jest najważniejszym zadaniem dla wszystkich producentów

Właściwe zaprezentowanie własnych towarów i następnie uporządkowanie łatwości w zakupie to teraz niemały wyznacznik powodzenia na rynku. Internet jest tak ogólnym narzędziem komunikacji, iż dochodzi do najbardziej licznej grupy odbiorców i żaden inny sposób nie może się z nim równać. Wyjątkową rzeczą, na którą należałoby zwrócić uwagę jest to, aby nasza zestaw była widoczna w sieci w droga jak najbardziej przejrzysty i zachęcający.