”Miasto stu mostów” oczami przyjezdnych. Nietypowa mapka miasta

Na południe Polski przyjeżdża duża ilość zagranicznych gości. Czasami z czystej ciekawości, typowo wczasowo, czasem żeby uczyć się czy pracować zawodowo. Jakie miasta Polski południowej wybierają najczęściej? Bliski zachodowi, poukładany Wrocław albo stary i piękny Kraków. W miastach tych nie tylko można szybko się zaaklimatyzować, ale także tuż po wyjeździe szybko za nimi zatęsknić.

miasto nocą

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjazd do Wrocławia najczęściej wybiera się świadomie, ponieważ miasto to przoduje nie tylko w kulturze czy w rozwoju gospodarczym, lecz jest również pozytywnie nastawione na obcokrajowców i ma ogromnie szeroką pulę atrakcji, sporą bazę noclegową i duży wybór punktów gastronomicznych i imprezowych. Osoby, które przyjeżdżają w ramach systemu wymiany studentów, najczęściej cieszą się sporą ilością wolnego czasu na poznawanie miasta, imprezy i aklimatyzację.

Atrakcyjna wiadomość? Jeśli tak myślisz, ponadto sprawdź ten odsyłacz – znajdziesz znacznie więcej w ofercie, która dotyczy rozpatrywanej tu problematyki.

Czasami uczelnia organizuje wycieczki po okolicy i spacery pod okiem przewodnika po mieście, lecz własną mapę studenckiego życia przyjezdni robią sami lub z ogromną pomocą polskich przyjaciół. Czasem też wpisują po prostu „what to see in Wroclaw” i wybierają z listy ciekawsze miejsca – węcej dowiesz się na stronie. Ludzie, którzy przyjechali się tu uczyć, mogą zorganizować sobie wyprawy po Wrocławiu szlakiem miejscowych krasnali lub do podbijania Wrocławia wykorzystać rowerki miejskie obsługiwane przez karty miejskiej.

ratusz

Autor: lumiere
Osoby, które nastawione są na pracę, na pewno chętnie odsapną po niej w jednej z klimatycznych kawiarenek lub jadłodajni w rynku czy też na Placu Solnym albo zajrzą do okolicznych, dużych parków z siłowniami na świeżym powietrzu. Ogród japoński również cieszy się dużym powodzeniem, zwłaszcza w sezonie, a w ocienionych alejach można naprawdę zapomnieć o całym świecie i poczuć się dobrze. Jeśli naszego zagranicznego gościa interesuje architektoniczny krajobraz miasta, możemy wziąć go na oglądanie centrum, kościółków i kamienic oraz spacerek po deptakach na Ostrowie Tumskim.

Na oglądaniu miasta i realnym odpowiadaniu na pytanie „what to see in Wroclaw”, można spędzić bardzo wiele dni, a i tak nie można stwierdzić, że to już koniec. To miasto szeroko otwarte dla wszystkich.

, , ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.