Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Czemu właściwa izolacja drgań ma takie znaczenie do prawidłowego działania urządzeń, jak prawidłowo dobrać wibroizolatory.

4 listopada 2020
Większość urządzeń i maszyn musi być dobrze przymocowana do podłoża. Zagwarantuje to nie tylko odpowiednią pracę takiego urządzenia, lecz również bezpieczeństwo pracujących tam ludzi.

zdjęcia

reklama zewnętrzna

Autor: Andy Atzert
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz w czasie działania powstają najróżniejsze wibracje i drgania, które mogą spowodować różne problemy.

Zaintrygował Cię taki wpis? Jeżeli tak, to na pewno zainteresuje Cię także ten ważny link – on nawiązuje do opisywanej tematyki.

Są w pierwszej kolejności zagrożeniem dla konstrukcyjnych elementów obiektów, mogąc nawet być powodem ich uszkodzenia. Dodatkowo niekorzystnie wpływają na bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz pracę innych maszyn. Dlatego też przy instalacji różnych urządzeń powinno się zadbać o to, aby w możliwie jak najlepszy sposób ograniczyć występujące drgania.

Czy ta problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę kosmetyki z kwasem hialuronowym, która odnosi się do omawianej kwestii, więc na pewno także Cię zaintryguje.

Można do tego celu przykładowo zastosować wibroizolatory, to znaczy poduszki gumowe z metalowymi wzmocnieniami.

napój

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com
Wibroizolatory wykorzystywane są obecnie w dużej ilości gałęzi przemysłu, na przykład budowlanym sprzęcie, urządzeniach hydraulicznych czy produkcyjnych. Żeby dobrze spełniały swoje zadanie muszą być odpowiednio dobrane pod względem wielkości, twardości gumy i innych parametrów. Przede wszystkim należy ustalić rodzaj maszyny i sposób jej montażu do podłogi. Ważny będzie tu również jej ciężar i ilość punktów mocujących, co pozwoli na określenie jednostkowych obciążeń.

Kolejnym parametrem ważnym przy wyborze wibroizolatorów jest częstotliwość drgań instalowanego urządzenia, tu uwzględnia się między innymi prędkość obrotową Silnika zasilającego. Należy też zwrócić uwagę na to, czy w miejscu w którym urządzenie będzie pracowało nie występują jakieś mniej korzystne czynniki.

You Might Also Like