Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

”Miasto stu mostów” oczami przyjezdnych. Nietypowa mapka miasta

21 października 2019
Na południe Polski przyjeżdża duża ilość zagranicznych gości. Czasami z czystej ciekawości, typowo wczasowo, czasem żeby uczyć się czy pracować zawodowo. Jakie miasta Polski południowej wybierają najczęściej? Bliski zachodowi, poukładany Wrocław albo stary i piękny Kraków. W miastach tych nie tylko można szybko się zaaklimatyzować, ale także tuż po wyjeździe szybko za nimi zatęsknić.

miasto nocą

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjazd do Wrocławia najczęściej wybiera się świadomie, ponieważ miasto to przoduje nie tylko w kulturze czy w rozwoju gospodarczym, lecz jest również pozytywnie nastawione na obcokrajowców i ma ogromnie szeroką pulę atrakcji, sporą bazę noclegową i duży wybór punktów gastronomicznych i imprezowych.

Zainteresował Cię ten artykuł? To przejdź do oferty legnica hotele, by zapoznać się z dodatkowymi info na ten temat, które dla Ciebie podaliśmy.

Osoby, które przyjeżdżają w ramach systemu wymiany studentów, najczęściej cieszą się sporą ilością wolnego czasu na poznawanie miasta, imprezy i aklimatyzację. Czasami uczelnia organizuje wycieczki po okolicy i spacery pod okiem przewodnika po mieście, lecz własną mapę studenckiego życia przyjezdni robią sami lub z ogromną pomocą polskich przyjaciół. Czasem też wpisują po prostu „what to see in Wroclaw” i wybierają z listy ciekawsze miejsca – węcej dowiesz się na stronie. Ludzie, którzy przyjechali się tu uczyć, mogą zorganizować sobie wyprawy po Wrocławiu szlakiem miejscowych krasnali lub do podbijania Wrocławia wykorzystać rowerki miejskie obsługiwane przez karty miejskiej.

ratusz

Autor: lumiere
Osoby, które nastawione są na pracę, na pewno chętnie odsapną po niej w jednej z klimatycznych kawiarenek lub jadłodajni w rynku czy też na Placu Solnym albo zajrzą do okolicznych, dużych parków z siłowniami na świeżym powietrzu. Ogród japoński również cieszy się dużym powodzeniem, zwłaszcza w sezonie, a w ocienionych alejach można naprawdę zapomnieć o całym świecie i poczuć się dobrze. Jeśli naszego zagranicznego gościa interesuje architektoniczny krajobraz miasta, możemy wziąć go na oglądanie centrum, kościółków i kamienic oraz spacerek po deptakach na Ostrowie Tumskim.

Na oglądaniu miasta i realnym odpowiadaniu na pytanie „what to see in Wroclaw”, można spędzić bardzo wiele dni, a i tak nie można stwierdzić, że to już koniec. To miasto szeroko otwarte dla wszystkich.

You Might Also Like