Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Gdzie warto spędzić najbliższe wakacje? Co podpowiadają specjaliści

11 października 2018
Do sezonu urlopowego pozostało jeszcze wiele czasu – jednakże już teraz warto porozmyślać, które wakacyjne kierunki są najwspanialsze. Miejscami, które wśród przynajmniej krajowych podróżnych są na czasie są Egipt i Grecja. Choć ostatnio mieszkańcy Grecji oraz Egiptu zmagają się z ogromnymi kłopotami, to jednakże nadal branża turystyczna ma się tam doskonale.

Czyli poszukującym fajnego miejsca na wypoczynek, z całą pewnością można zalecić Korfu, Santorini czy znany egipski kurort wakacyjny o nazwie Sharm el Sheikh.

egipt

Autor: Crosa
Źródło: http://www.flickr.com

Grecja. Spora zaleta to z pewnością nieco bliższa odległość, co w szczególności dla takich turystów, którzy słabo znoszą podróże, całkiem spore udogodnienie. Trzeba także docenić niezwykłą grecką kuchnię – choćby feta bądź oliwki nie smakują nigdzie tak wspaniale jak w typowej greckiej tawernie, jakich multum w greckich miastach oraz miasteczkach. Poza tym, Grecja – www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Grecja:2 – (zobacz oferty) jest pełna zapierających dech w piersiach wysepek, których chyba jedynym minusem jest to, że w trakcie wakacji są pełne podróżnych. Np. Santorini to prawdopodobnie najładniejsza wyspa w Europie. Choć ceny tak piękne nie są.

Północna Afryka, a przynajmniej Maroko, Tunezja i właśnie Egipt są szalenie popularne wśród podróżnych z niemal całego świata, ale w szczególności żądni względnie taniej egzotyki Polacy upodobali sobie owy kawałek Ziemi. I fajnie, bo zwłaszcza Egipt (https://www.coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Egipt:1) jest fascynującym miejscem. Wiele zabytków – choćby legendarne piramidy, świetna pogoda, całkiem fajne plaże, smakowite potrawy, no i naturalnie ceny dostosowane do kieszeni nawet bardzo przeciętnie zarabiających spowodowały, że każdy Polak zna przynajmniej kilkanaście osób, które odpoczywały w Egipcie.

Zapewne większość czytelników ma w tym momencie wielki mętlik w głowie. A więc trudno się zdecydować – Egipt (przykład) albo Grecja? W końcu oba państwa powodują, że po jakże trudnym roku wreszcie można wypocząć. Nie ma najmniejszego sensu sugerować kierunku, bo i tak wypoczynek powinien być bardzo udany. Jeżeli tak nie będzie, trudno winić kraj – Grecję czy Egipt, ale bardziej hotel albo organizację. Na szczęście Hurghada, Rodos oraz inne chętnie odwiedzane kurorty wypoczynkowe dają do wyboru dużo dobrych hoteli, solidnych restauracji, a także ładnych plaż.

You Might Also Like