Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Na co zwracać uwagę kupując tensometr? Co jest najbardziej istotne? O jakiego rodzaju sprawach pamiętać?

8 października 2020
Tensometry są podstawowym elementem każdej elektronicznej wagi, lecz również urządzeń, dzięki jakim można zmierzyć siły ściskające jak i naprężenia. Bardzo często widziane są w układach automatyki, tam bowiem jest niezbędność robienia różnych pomiarów wagowych, np.

ciężaru zbiorników, które magazynują surowce. O czym jeszcze powinniśmy wiedzieć w tym temacie?
Czujniki tego rodzaju dość często znajdują się pod podporami zbiornika lub platformy, a jeżeli je połączymy z normalnymi urządzeniami pomiarowymi, to można robić pomiar mas lub dozowania surowców, jak również inne zadania. Tensometr oporowy funkcjonuje tak, iż oparty jest na właściwości fizycznej metalowego drutu, jaka odnosi się do zmiany jego rezystencji elektrycznej. Ma to miejsce wraz ze zmianą długości.
kształt

Źródło: pixabay.com
Drut oporowy naklejany jest przy pomocy profesjonalnego kleju na element odkształcający się pod wpływem działających sił. Oporowy materiał czynnika ulega takim samym odkształceniom, niczym element, na który czujnik termopara typu k został naklejony. To jak czujniki są wykonane, jak sklejone, to oczywiście wiedza, jaką mają firmy, jakie je oferują. Nie jest dokładnie znana, lecz mimo to możemy wyróżnić różnorodne rodzaje czujników. Najistotniejszy podział to ten, który zależny jest od kształtu i ułożenia elementu oporowego.
Można wyróżnić tensometry wężykowe, kratowe, ale również oporowe foliowe.

Te ostatnie są najczęściej wykorzystywane, ponieważ mają także największą ilość zalet. Złożone są z siatki rezystencyjnej pod postacią wężykową, jaka jest wykonana na cienkiej metalowej folii, która sklejona jest klejem z podkładką nośną.

You Might Also Like