Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Czym możemy się posiłkować w czasie tresury psa? Jakie rzeczy mogą się bardzo przydać?

19 lutego 2020
Decyzja o posiadaniu psa nie należy do łatwych. Tak naprawdę oprócz plusów jest również sporo obowiązków, odpowiedzialność za pupila nawet wtedy gdy wyjeżdżamy na wakacje, jak i kwestie pieniędzy związana z utrzymaniem psa. Natomiast gdy wreszcie po długiej debacie z całą rodziną podjęliśmy decyzję o tym, że weźmiemy psa i po pewnym czasie zwierzak znajdzie się już w naszym domu, musimy zająć się jego ułożeniem. Jakie rzeczy będą w tresurze bardzo pomocne?

Dobra obroża (poznaj informacje) jest nieoceniona. Mamy wiele różnych rodzajów i jedynie część z nich

pies

Źródło: http://pixabay.com

służy do ozdoby. Niektóre bowiem to całkiem dobre urządzenia wspomagające tresurę. Część z tego rodzaju akcesoriów polecana jest jednak osobom doświadczonym, chociażby obroża elektryczna. Nieumiejętnie użyta bowiem jest w stanie wywołać u psa ból . Dlatego też nie polecana jest dla psów wrażliwych. na rynku są różne jej typy. Jedne są mniej a inne w większym stopniu odporne na warunki atmosferyczne, jak choćby teletakt. Mogą mieć one różnego rodzaju zasięgi sygnału. Dlatego można dostosować wybór do swoich potrzeb – polecany teletakt. Bardzo powszechne natomiast są kolczatki. Chociaż wzbudzają one niechęć czy wywołują oburzenie u części osób, to tak właściwie to jeden z bezpieczniejszych rodzajów obroży. Jeżeli będzie właściwie użyta to nie wywoła bólu i da bardzo dobre efekty.

Zaintrygował Cię taki artykuł? Jeśli tak, to śmiało kliknij także ten link. Inne tego typu informacje znajdziesz również tutaj farba dekoracyjna beton.

Interesującą propozycją jest obroża, jaka pomaga uporać się z problemem głośno szczekającego psa. Jest to obroża sprayowa, która wskutek wibracji krtani szczekającego pupila psika zapachowym sprayem prosto w szczękę i w ten sposób zniechęca do hałasowania.

pies

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com

Kupno odpowiedniej smyczy ma spore znaczenie. W sklepach jest duży asortyment, natomiast do szkolenia najlepsze są płócienne lub nylonowe. Niewiele ważą, mało kosztują oraz są wygodne. Długość powinna wynosić mniej więcej 1,8 metra. Grubość natomiast zależy od wielkości psa. Do dużych ras musi ona mieć przynajmniej 1,5 centymetra grubości.

Niektórzy chwalą sobie używanie szelek w czasie tresury. Jednak ma to sens właściwie przede wszystkim gdy chodzi o psy małych rozmiarów, jakie mamy siłę na takich szelkach utrzymać. Większe psy bowiem, nacierając całym ciężarem ciała na szelki mogą sprawić, iż nie będziemy mieli tyle siły ażeby utrzymać psa na smyczy. Jednak ważną rolę w tresurze wciąż odgrywają smakołyki jak i przekąski dla psów. Jest to nagroda po dobrze zrobionym zadaniu.

Zaloguj się do serwisu i dowiedz się ponadto, czy nasz dodatkowy wpis będzie ciekawy. Będzie nam także bardzo przyjemnie, jeśli napiszesz komentarz.

Wtedy pies będzie kojarzył daną czynność z rzeczą przyjemną. Tego typu system przynosi bardzo dobre rezultaty.

You Might Also Like