Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jakie mamy typy taśm opakowaniowych? Jakie wybierać, ażeby były najbardziej solidne, jak najbardziej dopasowane do naszych wymagań?

11 października 2018
Gdy kupujemy taśmę należy przede wszystkim zwracać uwagę na szerokość taśmy, ale także jej długość, która znajduje się na roli, jest niezwykle istotna. Spora ilość zawinięta na małej szpuli sprawia, że znacznie mniej miejsca ma powierzchnia magazynowa.

pakowanie z taśmą

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na ilość i tego jakie to mają być taśmy – dowiedz się więcej o ofercie taśm nierdzewnych – opakowaniowe, przed nabyciem zawsze konsultujmy się z producentami czy firmami, jakie specjalizują się w sprzedaży. Najbardziej popularne są taśmy polipropylenowe. Umożliwiają precyzyjne, bezpieczne a jednocześnie estetyczne pakowanie (szczegółyo tym- pozostałe informacje w serwisie http://vincent.pl/) każdego z materiałów oraz wzmocnienie ładunków. Do pakowania towarów taśmami tego rodzaju są używane urządzenia ręczne i automatyczne. Taśmy polipropylenowe jesteśmy w stanie połączyć przy pomocy spinek drucianych, blaszanych a także przez zgrzewanie. Następny typ to taśmy poliestrowe, są to typy bardzo nowoczesne. Związane są ze stabilnym, trwałym i bezpiecznym wiązaniem ładunków paletowych. Najlepiej wiązać je przy wsparciu urządzeń ręcznych, półautomatycznych oraz automatycznych – dużo więcej przeczytasz na tej stronie.

Bardzo dobra w tym celu jest metoda zgrzewania. Takie taśmy mają rzeczywiście wiele zalet. Są bardzo wytrzymałe i elastyczne, odporne na czynniki atmosferyczne, takiego rodzaju jak słońce czy wilgoć, a także środki chemiczne. Nie mają ostrych krawędzi, są ekonomiczne, więc taśmy będzie wystarczać na bardzo długo. Są też przyjazne dla środowiska. Jeszcze następny typ to taśmy stalowe, które były bardzo powszechnie stosowane przed upowszechnieniem się taśm PET.

paczka zabezpieczona taśmą

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Cały czas jednakowoż jest to taśma bardzo popularna i używana przy ciężkich ładunkach, szczególnie jeżeli mówimy o artykułach metalowych, drewnianych oraz ceramicznych. Całkowicie innym modelem, jaki staje się coraz bardziej popularny jest folia stretch – przeczytaj dodatkowe informacje. To niezwykle wytrzymały materiał do pakowania, jest bardzo uniwersalny. Ma zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, lecz nie tylko. Wraz z wielkim rozwojem firm które zajmują się handlem, logistyką, ale i rolnictwem, zapotrzebowanie na tego rodzaju folie jest rzeczywiście wielkie. Korzystnie rozpatrzyć zakup właśnie tego rodzaju folii, bo jest ona bardzo komfortowa w stosowaniu, przez co oszczędzamy czas na pakowanie. A to bez wątpienia bardzo pomaga w pracy.

You Might Also Like