Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

W jaki sposób uruchomić firmę transportową?

6 lutego 2021
Rozmyślasz nad założeniem przedsiębiorstwa transportowego i nie masz pojęcia od czego począć? Jesteś kierowcą zawodowym i chcesz pracować dla siebie?
Rozpoczęcie własnej działalności transportowej stanowi doskonały wybór dla osób, które nie pragną wykonywać pracy na etacie i są w stanie uzyskać początkowy kapitał.

transport osób

Autor: www.indeco.pl
Źródło: www.indeco.pl
W prostym wariancie na start firmy trzeba przeznaczyć sumę na pułapie blisko 70 000 złotych. Przy czym nabycie floty można finansować własnymi pieniędzmi, lecz również korzystać z samochodowego kredytu lub leasingu. Jeśli nie masz potrzebnych środków na rozpoczęcie działalności, zaznajom się z aktualną propozycją dotacji dla nowych przedsiębiorstw. Transport osób (polecamy również) również poza granicami państwa nastręcza w dodatku otrzymania wspólnotowej licencji na transport, przyznawanej przez GITD.
Zapewne wiesz już na którym terytorium będziesz działać. Na pewno dobrze jest zorientować się z jakimi firmami będziesz współzawodniczył. Dowiedz się które są silne strony Twych konkurentów, a również jakie są przeciętne ceny usług które i Ty będziesz świadczyć. Jeśli idzie o transport osób konkurencja jest niesłychanie duża. Niestety podaż przewyższa popyt. Powinniśmy także przeanalizować to jakie zagrożenia mogą stanowić inne formy transportu. Coraz to bardziej interesujący staje się tak zwany przewóz kombinowany, kolejowy nie jest tak popularny, jak transport drogowy, jednak jego znaczenie pomału wzrasta. Należy zastanowić się nad wykorzystaniem innych możliwości.

Kolejną kwestią będą firmy, jakie będą Ci dostarczać wyroby niezbędne do prowadzenia działalności (paliwo, serwis). Ważne będzie znalezienie takich podmiotów, jakie będą świadczyć swe usługi na takim pułapie cen, który pozwoli być Ci konkurencyjnym.

You Might Also Like