Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Który zespół muzyczny wybrać na uroczystości weselne?

20 czerwca 2020
Zespół muzyczny pełni dużo funkcji. Nie jedynie gra na weselnej sali, lecz także towarzyszy wyprowadzeniu młodej panny z budynku oraz nierzadko tworzy akompaniament do pozostałych lokalnych tradycji, takich jak przykładowo wykupywanie młodej panny.

link do strony

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Zespół powinien posiadać w swoich szeregach wodzireja, który umie ośmielić gości do wspólnej zabawy. Animatorskie talenty są również konieczne w czasie oczepin, kiedy to ktoś z kapeli prowadzi zabawy związane z tą tradycją weselną. Dobór grupy jest ważnym zadaniem, bo od tej decyzji zależy dobra zabawa weselników.
Powinniśmy wybierać zespół, jaki ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu wesel. Wtenczas mamy gwarancję, iż wodzirej zacznie w odpowiednim momencie pierwszy taniec, wezwie weselników do wzniesienia toastu, bądź też wychylenia „gorzkiej wódki”.

Sprawdź poza tym te ciekawe wskazówki (https://sklep.acana.com.pl/dla-kota/134-orijen-cat-kitten.html), które odnajdziesz pod tym linkiem – one również opisują niniejsze zagadnienie.

Bardziej doświadczeni muzykanci posiadają w swoim repertuarze przaśne przyśpiewki, dzięki jakim ośmielą weselników do wspólnych śpiewów. Warto poprosić znajome pary, które ostatnio brały ślub o polecenie grupy i użyczenie płyty (zobacz: płyty trapezowe) z wesela, na której najlepiej widać styl muzyczny, zdolności wokalne i sposób angażowania do zabawy weselników. Jeżeli nie mamy takiej możliwości powinniśmy poprosić wybraną kapelę o audiowizualny zapis prowadzonych wesel. Większa część zespołów z pewnością dysponuje tego typu nagraniem. Wizytówka zespołu muzycznego sporo mówi o kapeli, przyjrzyj się jej dokładnie.

Nim podpiszemy umowę z grupą powinniśmy potwierdzić repertuar, przywołać o przygotowanie wybranej piosenki na pierwszy taniec a także określić zestaw zabaw.

You Might Also Like