Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Który zespół muzyczny wybrać na uroczystości weselne?

7 kwietnia 2019
Zespół muzyczny pełni dużo funkcji. Nie jedynie gra na weselnej sali, lecz także towarzyszy wyprowadzeniu młodej panny z budynku oraz nierzadko tworzy akompaniament do pozostałych lokalnych tradycji, takich jak przykładowo wykupywanie młodej panny.

link do strony

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Zespół powinien posiadać w swoich szeregach wodzireja, który umie ośmielić gości do wspólnej zabawy. Animatorskie talenty są również konieczne w czasie oczepin, kiedy to ktoś z kapeli prowadzi zabawy związane z tą tradycją weselną. Dobór grupy jest ważnym zadaniem, bo od tej decyzji zależy dobra zabawa weselników.
Powinniśmy wybierać zespół, jaki ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu wesel. Wtenczas mamy gwarancję, iż wodzirej zacznie w odpowiednim momencie pierwszy taniec, wezwie weselników do wzniesienia toastu, bądź też wychylenia „gorzkiej wódki”. Bardziej doświadczeni muzykanci posiadają w swoim repertuarze przaśne przyśpiewki, dzięki jakim ośmielą weselników do wspólnych śpiewów. Warto poprosić znajome pary, które ostatnio brały ślub o polecenie grupy i użyczenie płyty z wesela, na której najlepiej widać styl muzyczny, zdolności wokalne i sposób angażowania do zabawy weselników. Jeżeli nie mamy takiej możliwości powinniśmy poprosić wybraną kapelę o audiowizualny zapis prowadzonych wesel. Większa część zespołów z pewnością dysponuje tego typu nagraniem. Wizytówka zespołu muzycznego sporo mówi o kapeli, przyjrzyj się jej dokładnie.

Nim podpiszemy umowę z grupą powinniśmy potwierdzić repertuar, przywołać o przygotowanie wybranej piosenki na pierwszy taniec (buty do tańca latino) a także określić zestaw zabaw.

You Might Also Like