Na naszej planecie jest mnóstwo zaminowanych ziem – i nawet w naszej ojczyźnie wciąż znajdowane są niewypały

Po Drugiej Wojnie Światowej nasza ojczyzna była najbardziej zaminowanym krajem na całej kuli ziemskiej. Usuwanie min poszło dosyć prędko i brało w nim udział wojsko.

I pomimo tego, że od tamtego czasu minęło wiele lat, to na terenie naszego państwa do dzisiaj co jakiś czas ktoś znajduje niewybuchy.
hurtownia

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com
patrol saperski

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Polski Patrol Saperski działa z ramienia wojska. W ciągu roku wyjeżdża do kilkuset akcji. Jest to szalenie niebezpieczna praca, wobec czego jest obwarowana szeregiem procedur. Każdy członek ekipy powinien zdawać sobie sprawę z tego według jakich wytycznych musi postępować. Nie na darmo mówi się, że saper myli się wyłącznie raz. Wszelkie akcje usuwania niewypałów trwają maksymalnie do trzech dni. Jednak, jeżeli mina lub bomba zostanie wykryta w wyjątkowo obleganym miejscu (takim jak okolice bloków, szkół albo szpitali), to akcja otrzymuje status pilnej i wtedy grupa jest zmuszona uporać się z zadaniem w ciągu jednej doby. Załoga zwykle liczy do 8 osób. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że patrol zarządza specjalnymi samochodami do przewożenia takich ładunków. Również składy, w których trzyma się miny są specjalnie do tego zbudowane. Nic nie jest pozostawione ślepemu losowi. Likwidacja niewypałów zwykle odbywa się na poligonie wojskowym.

Pragniemy zaprezentować Ci kolejny artykuł na analogiczny temat. Liczymy na to, że Ci się spodoba. Kliknij w link – w nim czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie.

Daje to pewność, że nikt niepożądany nie będzie się wałęsał po okolicy.

Warto być świadomym tego, że każde województwo ma własny patrol. Numer interwencyjny zawsze jesteśmy w stanie znaleźć w sieci. Albo po prostu możemy zadzwonić na policję i oni już pokierują całością.

, , , ,

Related posts

Jak sobie pościelesz…

Romantyczna czy inspirowana stylem skandynawskim? Prosta i czysta w formie czy kobieca, przypominająca rokokowy buduar? Aranżacja wymarzonej sypialni to nie lada wyczyn. W końcu to tutaj odpoczywamy, regenerujemy siły. Zatroszczmy się więc, by wnętrze to, odzwierciedlało nasz gust i wymagania.

Komfort współczesnych sprawunków

Cały czas rosnąca popularność zakupów on-line sprawia, iż coraz pilniejsze staje się komunikowanie o potencjalnych zagrożeniach mających związek z e-handlem. Doradzamy zatem, jak pewnie kupować przez internet.

Krótkie przedstawienie rodzajów drzwi, jakie są wykorzystywane w naszych domach i mieszkaniach.

Nawet we wnętrzach, które są całkiem otwarte potrzebne będą jakieś drzwi, chociażby do łazienki. Potrzebne będą one także w wejściu do mieszkania lub domu, jednak jak na razie żyjemy w takim kraju, że należy w ten sposób zabezpieczać swój dobytek. Na szczęście aktualnie nie powinno być problemu z wyborem właściwych, bo jest ich bardzo duża propozycja. Jeśli będzie chodzić o drzwi Wrocław wejściowe, to ich budowa będzie w dużej mierze zależeć od miejsca montażu. W przypadku bloków i budynków wielorodzinnych przeważnie montuje się drzwi pełne, tylko z niedużym wizjerem. Wynika to z faktu, że klatkami schodowymi chodzą różne osoby i raczej nikt nie chce, aby mu obcy patrzyli do mieszkania. W wersjach tańszych takie drzwi zrobione są ze drewna lub specjalnych sklejek, za to droższe i dużo bardziej bezpieczne odmiany wykonuje się ze stalowej blachy. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, przykładowo solidne drzwi Gerda Wrocław poza wytrzymałą, mocną konstrukcją mają dodatkowo bolce przeciwwłamaniowe i wysokiej jakości zamki.

Który elektroluks zakupić do mieszkania?

Lewitujące w powietrzu pyły, cząsteczki kurzu, na posadzce sierść zwierzaków. Trudno określić to sterylnym otoczeniem. Producenci odkurzaczy proponują zatem wyjścia, dzięki którym Twój domek będzie idealnie czysty.
W jaki sposób spowodować, aby reklamowy obraz stał się faktycznością? Tajemnica tkwi między innymi w odpowiednio dobranych filtrach.

Latest posts

Jakość gazetek promocyjnych a zainteresowanie klientów zakupem produktów.

Jest tego typu współzależność jak: jakość gazetek promocyjnych a zainteresowanie klientów kupnem towarów. O tym wiedzą świetnie eksperci z dziedziny reklamy. Z tego powodu tak znaczące będzie to, by przedstawiciele hipermarketów decydowali się na to, by za każdym razem zamówić tego typu gazety u dystrybutorów, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Jedynie w końcu poprzez to będą mieć szansę osiągać doskonałe wyniki sprzedażowe.

Fachowa obróbka betonu i wypożyczalnia elektronarzędzi. O czym trzeba wiedzieć?

W skład obróbki betonu zwykle wchodzi frezowanie i szlifowanie betonu. Frezowanie wykorzystuje się wówczas, kiedy konieczne jest wyeliminowanie zdegradowanych warstw betonu oraz jego wyrównanie, czyszczenie i profilowanie. Pozwala to na dostanie czystej, niczym nie zabrudzonej przestrzeni betonu, którą później można poddać innym zabiegom.

Kupowanie używanych przedmiotów online – czy się opłaca?

W dzisiejszych czasach Internet daje nam bardzo duże możliwości. Nie chodzi tutaj jedynie o różnego typu kursy, konkursy, strony motywacyjne i rozwijające, lecz także o pozornie bardzo zwyczajne sprawy, jak tanie zakupy. W jaki sposób kupować w Internecie?