Żarówki led to skuteczny sposób na niskie opłaty za prąd

Stały progres technologiczno-naukowy przyczynił się do tego, że prawie w wszelkiej dziedzinie co chwilę pojawiają się nowe rozwiązania i ulepszenia, które usprawniają nam życie i wspomagają w zwykłych powinnościach. Jednym z takich użytecznych urządzeń, których używanie teraz jest tak powszechne, że zasadniczo się o tym nie myśli, jest żarówka.

Thomas Edison wynalazł ją w 1879 roku. Najpierw była to szklana bańka, do której wprowadzano włókna węglowe tak, by paliła się kilkadziesiąt godzin. Naturalnie następnie sam Edison ją poprawił, umieszczając w szklanej bańce włókna z japońskiego bambusa. Tak zaczęła się historia tego niewielkiego, ale o doniosłym znaczeniu dla świata urządzenia, bez jakiego nikt współcześnie nie wyobraża sobie egzystencji.

Oczywiście żarówki są nieprzerwanie ulepszane aż po dzień dzisiejszy, dzięki temu możemy pozyskać już nie jedynie zwyczajne żarówki, które powoli przechodzą już do historii, gdyż są mało ekologiczne, czerpią dużo więcej energii elektrycznej niż np. ich energooszczędne substytuty. W tym momencie na rynku największą popularnością cieszą się żarówki led. Niewielu z nas ma świadomość, że technika zastosowana w tych żarówkach została wynaleziona już przeszło sto lat temu. Pojęcie elektroluminescencji znane od niemal wieku z sukcesem używane jest od trzydziestu lat w na przykład sprzęcie typu hi-fi, żarówkach samochodowych czy w reklamach, a od niedawna zaczęło być stosowane powszechnie w halogenach rozświetlających nasze domy i lokale.

żaówki LED

Autor: Artemas Liu
Źródło: http://www.flickr.com

Żarówki LED od kilku lat cieszą się sporą popularnością na rynku, bowiem ich światło jest dla użytkowników dużo bardziej miłe niż zwyczajnych żarówek. Ich dodatkową wartością jest fakt, że są najbardziej energooszczędne, a tym samym są mniej obciążające dla domowego budżetu. Koszt samego zakupu jest wyższy niż przy zwyczajnym oświetleniu, niemniej nabycie żarówek tego rodzaju zwraca się już po kilku tygodniach. Można też pamiętać, że ich żywotność znacznie przewyższa tradycyjne a nawet energooszczędne żarówki.

Jeżeli masz ochotę znaleźć artykuły na ten temat, to przejdź tutaj internetowa hurtownia spożywcza i przejrzyj inne informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

/J]

Żarówki led to dziś wielce popularny rodzaj oświetlenia używanego w naszych mieszkaniach. Jednorazowa zamiana pełnego oświetlenia w domu czy mieszkaniu może wiązać się z dość dużymi kosztami, niemniej spora żywotność halogenu, niewielkie zużycie mocy i to, że są one przyjazne dla środowiska, z pewnością to zrównoważy.

, , , ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.