Malownicza śródziemnomorska wyspa – jak ją zwiedzać najefektywniej

Gdy na dworze robi się chłodno i ponuro wielu z nas wraca myślami do minionych wakacji i ciepłych dni przepełnionych słońcem. Aczkolwiek dla chcącego nic trudnego – w Europie i na świecie istnieje wiele miejsc, gdzie jeszcze końcowych miesiącach roku pogoda jest słoneczna i temperatury są znacznie wyższe niż w Polsce.

Port

Autor: Udo Schröter
Źródło: http://www.flickr.com
Można zatem jak najbardziej udać się tam na dłuższy weekend. Pod uwagę warto brać chociażby Majorkę. Majorka to najcieplejsza wyspa położona w zachodniej części Morza Śródziemnego, w archipelagu Balearów. Lato jest tu wyjątkowo długie i upalne, a zima łagodna. Wyspa oferuje dostęp do nieskazitelnej wody gwarantując możliwość długiego odpoczywania na plaży przy nadmorskim wybrzeżu, tudzież romantycznych spacerów o zachodzie słońca. Dla miłośników nurkowania czysta woda oferuje także niemałą gratkę, gwarantując niezapomniany podwodny świat do nurkowania. Ale wyspa to nie tylko wspaniała roślinność i morze, to również możliwość zobaczenia pięknych budowli i okolic. Z ciekawą architekturą spotkamy się między innymi w stolicy Palma de Mallorca, która jest przy okazji jednym z ważniejszych portów całego archipelagu.

Deptak

Autor: Per Sander Helenius
Źródło: http://www.flickr.com

Malowniczo prezentują się również mniejsze miasteczka, które niejednokrotnie zachowują urok tradycyjnej budowy przenosząc nas w zupełnie inny świat. Przykładem może być miasteczko Soller czy Deia, które słynie z kamiennych domów i wąskich uliczek oraz sadów oliwnych malowniczo rozciągających się po Majorce.

Oczywiście Majorka ma także mnóstwo standardowych atrakcji do zaproponowania – nocne kluby, Spa, korty i podobne. Na jesieni, jak w wielu miastach turystycznych ruch się zmniejsza, więc to idealny sposób na skorzystanie z dostępnych atrakcji dla wszystkich, którzy nie lubią tłumów.

Zresztą biura podróży właśnie jeśli chodzi o Majorkę zapewniają klientom bardzo atrakcyjne oferty last minut na jesień. Jeżeli zatem możemy pozwolić sobie na kilka dni wolnego w tym czasie warto zwiedzić tutejsze okolice, przez wielu uważane za prawdziwy raj na ziemi. Tutejszych plaż i okolic po prostu nie można nie zobaczyć.

Niniejszy tekst porusza faktycznie istotnie sprawy, ale sprawdź jeszcze te informacje – z pewnością będziesz zdania, że są warte zapamiętania.

Warto wybrać się tu z kimś bliskim czy choćby ze znajomymi i spędzić wspaniale czas na tej pięknej hiszpańskiej wyspie.

, ,

Related posts

Wyjeżdżamy na majówkę!

Po przedłużającej się zimie przyszła nareszcie słoneczna wiosna. Fachowcy oceniają, że w obecnym roku dni majówkowe będą wyjątkowo ciepłe. Polacy masowo wyjadą na urlop, by radować się gorącem. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, gdzie pojadą na dni wolne, przeznaczamy ten oto artykuł. Opisujemy w nim 3 fajne możliwości, które należy wziąć pod uwagę.

Poszukujemy miejsca na nocleg w Rzeszowie

W Rzeszowie niezwykle często organizowane są różnego rodzaju eventy oraz konferencje, na które zjeżdżają przyjezdni z całego naszego kraju. Nierzadko zapraszane są również osoby z z towarzystw międzynarodowych. Trzeba przede wszystkim zadbać o odpowiednią oprawę całego przedsięwzięcia, jak i o tłumaczenie na rewelacyjnym poziomie.

Jeden z bardziej cudownych państw na terenie Europy.

Jeśli chodzi o Hiszpanię to z pewnością nie będzie niczym dziwnym to, że jest to jeden z cudowniejszych regionów, chociażby w Europie. Zachwycająca pogoda, cudowne punkty warte zobaczenia, urokliwe zakątki, nieco egzotyczna jak na tego typu rejony gastronomia. Plusów hiszpańskich można wymieniać w nieskończoność.

Latest posts

Modne jeansy dla mężczyzn produkowane w różnych rozmiarach

Dobre spodnie jeansowe męskie na pewno są się niezwykle dobrze sprzedawały. Gwarancją tego jest to, iż panowie wciąż potrzebują nowych spodni, a spodnie jeansowe uważane bywają za bardzo wygodne, a jednocześnie jedne z najnowszych typów spodni.